کد خبر: 9305 A

قشر نوجوان در کشور ما مورد کم‌توجهی قرار گرفته و این بی‌توجهی به تئاتر نوجوان محدود نمی‌شود.

ایلنا - همدان: هنرمند تئاتر،سینما و تلویزیون معتقد است: قشر نوجوان در کشور ما مورد کم‌توجهی قرار گرفته و این بی‌توجهی به تئاتر نوجوان محدود نمی‌شود.

به گزارش ایلنا؛ سعادت با بیان این مطلب ادامه داد: نوجوانی برخلاف کودکی دوره گذار است که همچون نسیمی به سرعت می‌گذرد از سوی دیگر درک این دوره سنی بسیار دشوار است و به همین دلیل در کشور ما آثار هنری مربوط به نوجوانان بسیار کم تولید می شود. این کمبود در تئاتر، سینما، برنامه‌سازی تلویزیون و حتی ادبیات هم دیده می‌شود.

وی اضافه کرد: اغلب کارهایی که برای نوجوان‌ها تولید می‌شود مناسب این گروه سنی نیست و بیشتر مناسب گروه سنی کودک است در حالیکه نوجوانی نیازمند توجه ویژه‌تری است.

وی با اشاره گذرا بودن دوره نوجوانی افزود: این دوره بسیار کوتاه است. در این دوره نوجوانان به نوعی بلوغ فکری می‌رسند ودرک آنها و کار کردن برایشان دشوار می‌شود.

سعادت در پایان خاطرنشان کرد: در خلق اثر برای نوجوان‌ها این نکته را نباید فراموش کرد که نوجوان امروز حتی با نوجوان یک سال پیش هم بسیار متفاوت است و کار کردن برای این گروه سنی نیازمند علم روز است. برخی تصور می‌کنند تئاتر نوجوان باید خیلی جدی باشد درحالیکه نوجوان هم مانند دیگر رده‌های سنی نیازمند طنز است مهم این است که ما آنها را بدرستی درک کنیم و نمایش‌هایی متناسب با ذائقه و نیازشان یرای آنها بسازیم.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر