کد خبر: 57470 A

مدیر شبکه یک سیما در گفت وگو با ایلنا مطرح کرد:

یکی از این مباحثی که در سریال معمای شاه مورد نقد قرار خواهد گرفت و اثرات آن در جامعه مورد بررسی قرار می‌گیرد وضعیت جشن‌های 2500 ساله و تبعات منفی این جشن است.

ایلنا: مهدی فرجی(مدیر شبکه یک سیما) معتقد است که سریال‌های خارجی فقط به حد اضطرار پخش می‌شود و پخش این سریال ها در سال 91 کمتر از سال قبل بوده است.

مدیر شبکه یک سیما در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با اشاره به وضعیت پخش سریال‌های خارجی گفت: در سال 91 نسبت به سال‌های قبل سریالهای خارجی کمتری پخش شده و پخش این سریال‌ها اولویت اصلی نبوده است و بلکه فقط در حد نیاز و اضطراب بود.

وی ادامه داد: اولویت ما در سال 92 پخش سریال‌های ایرانی و بومی است و اگر بتوانیم تولیدات داخلی خود را به اندازه‌ای برسانیم که نیاز به سریال خارجی نداشته باشیم بیشتر سریال ایرانی و بومی پخش خواهیم کرد.

فرجی ادامه داد: در این تصمیم به هیچ عنوان بحث نفروختن حق پخش سریال‌ها به ما اصلا مطرح نیست.

مدیرشبکه یک همچنین درباره سریال معمای شاه گفت: سریال معمای شاه به وضعیت جامعه ایران در دوران پهلوی دوم می‌پردازد و در این میان به مسائل فرهنگی نیز توجه دارد.

وی ادامه داد: به طور مثال یکی از این مباحثی که مورد نقد قرار خواهد گرفت و اثرات آن در جامعه مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ وضعیت جشن 2500 ساله است و تبعات منفی این جشن در این سریال بررسی می‌شود.

فرجی درباره ساخت سریال‌های تاریخ معاصر گفت: نه تنها شبکه یک سیما بلکه تمام شبکه‌های سیما برای بحث تاریخ معاصر برنامه‌های ویژه‌ای دارند.

مهدی فرجی مدیر شبکه یک سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر