کد خبر: 53400 A

نشست تخصصی نقد و بررسی برنامه «برخط» با حضور عوامل برنامه و کار‌شناسان حوزه آی تی برگزار شد.

ایلنا: نشست تخصصی برنامه آی تی محور تلویزیون با حضور مجید یوسفی تهیه کننده و آرش بره‌مند و مهدی کاروند مجریان، سهیل مظلوم کار‌شناس برنامه، مدیران شبکه و اساتید و کار‌شناسان حوزه آی تی برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شبکه آموزش سیما، در این نشست مجید یوسفی به ایده اولیه این برنامه اشاره کرد و گفت: این برنامه با عنوان «صفر و یک» از شبکه آموزش روی آنتن می‌رفت که حدود ۸ ماه است که این برنامه با تغییر رویکرد و نام و محتوا با عنوان «برخط» از شبکه آموزش پخش می‌شود.
وی افزود: مجله تصویری آی تی شامل بخش‌های مختلف با حضور کار‌شناسان با رویکرد آموزشی «گزیده گویی» است که در مدت زمان ۴۵دقیقه ۴، ۵ موضوع را مطرح می‌کنیم.
این تهیه کننده تصریح کرد: معرفی بازی‌های روز، انیمیشن، گفتگوی چالشی، اخبار آی تی و معرفی نرم افزار و تکنولوژی‌های جدید و نخبگان این حوزه از جمله بخش‌های مختلف این برنامه است.
در ادامه این نشست، آرش بره‌مند مجری و سردبیر برنامه «برخط» اظهار داشت: برنامه «برخط» حالت به روز شده برنامه «صفر و یک» است.
وی افزود: برنامه «ّبرخط» معادل آنلاین در فضای مجازی است و مانند صفحات مجله تصویری است که تنوع در عین حال تداوم را به بیننده عرضه می‌کند.
بره‌مند خاطرنشان کرد: در این برنامه شورای سردبیری با حضور اساتید و کار‌شناسان حوزه آی تی تشکیل شده که موضوعات و بحث‌های روز انتخاب می‌شوند.
وی یادآور شد: ما سعی می‌کنیم در کنار راهبری اطلاعات از الگوهای بین رسانه‌ای استفاده کنیم.
سهیل مظلوم کار‌شناس برنامه و عضو شورای سردبیری اظهار داشت: هدفدار و دنباله دار بودن برنامه برای ما مهم است. ما با مباحث چالشی و گفت‌و‌گو با مهمانان برنامه روحیه پرسشگری در حوزه آی تی را به مخاطبان انتقال می‌دهیم.
همچنین در ادامه این نشست؛ دکتر محمدمهدی قاسمی مدیر شبکه آموزش اظهار داشت: باید برای بهبود و ارتقاء کیفی برنامه از نظرات اساتید و کار‌شناسان حوزه آی تی بهره برد.
قاسمی ادامه داد: این برنامه تخصصی که بیننده خاص خود را دارد با ساختار آموزشی می‌تواند مفاهیم این حوزه را به مخاطبان انتقال دهد.
همچینین در این نشست اساتید و کار‌شناسان فناوری اطلاعات، رسانه‌های مجازی، وب سایت‌ها و.. حاضر در جلسه با هدف ارتقاء سطح کمی و کیفی برنامه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود درباره دکور، محتوا، ساختار و... را بیان کردند.

شبکه آموزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر