کد خبر: 49876 A

وزارت ورزش و جوانان و کشتی گیران جمهوری آذربایجان از کمک مربیان ایرانی به تربیت کشتی گیران جمهوری آذربایجان رضایت کامل دارند.

ایلنا: توفیق عیوض اف مشاور وزارت ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان که به همراه تیم ملی کشتی این کشور برای حضور در جام جهانی کشتی به تهران سفر کرده است، روز چهارشنبه در برنامه هدف سیمای آذری شبکه سحر – گفت: وزارت ورزش و جوانان و کشتی گیران جمهوری آذربایجان از کمک مربیان ایرانی به تربیت کشتی گیران جمهوری آذربایجان رضایت کامل دارند.
به گزارش ایلنا به نقل از شبكه سحر، توفیق عیوض اف تصریح کرد: کشتی همواره در ایران قدرتمند بوده است و خواهد بود و متخصصان ایرانی کشتی نیز توانمند هستند و جمهوری آذربایجان نیز تصمیم گرفته است که از این توانایی ایران در کشتی بهره بگیرد. هم اکنون کشتی گیران جمهوری آذربایجان از تمریناتی که مربیان ایرانی به آن‌ها می‌دهند بسیار راضی هستند.
در این برنامه، محمدنقی کلانتری عضو شورای مرکزی برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی در تهران نیز تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران با توجه به برادری دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان برای کمک به توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر کشتی در جمهوری آذربایجان آمادگی کامل دارد و به تلاش‌‌های خود در این زمینه ادامه خواهد داد.
هر دو مقام کشتی ایرانی و آذری شرکت کننده در برنامه هدف، ابراز نارضایتی شدید ایران و جمهوری آذربایجان را از اقدام شورای اجرایی المپیک برای حذف ورزش کشتی از مسابقات المپیک در انگلیس اعلام کردند.
توفیق عیوض گفت: «همانطور که هر برزیلی یک فوتبالیست‌زاده می‌شود، در ایران و جمهوری آذربایجان نیز هر شخص کشتی گیر متولد می‌شود. چنین تصمیمی ظلم به کسانی است که این ورزش را دوست دارند.»
محمدنقی کلانتری نیز تصریح کرد ایران به شدت به تصمیم حذف کشتی از مسابقات المپیک اعتراض کرده است و از کشورهای دارای کشتی نیز می‌خواهد که اجازه ندهند بخاطر دلایل سیاسی مطرح برای گردانندگان مسابقات المپیک و کشورهای غربی، کشتی از مسابقات المپیک حذف شود.

شبکه سحر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر