کد خبر: 84473 A

کارگردانی فیلم بی تابی بیتا در گفتگو با ایلنا:

شورای صنفی نمایش آنگونه که باید به وظایف خود عمل نمی‌کند. این شورا به قدری در مسائل بی‌اهمیت و غیرحرفه‌ای گرفتار شده است که به مسائل اصلی نمی‌رسد.

 ایلنا: فیلم سینمای بی تابی بیتا به کارگردانی مهرداد فرید هرچند دو هفته است اکران شده اما کارگردان آن از میزان استقبال مخاطبان رضایت ندارد.

مهرداد فرید(کارگردان فیلم بی تابی بیتا) در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت اکران این فیلم گفت‌: از فیلم استقبال شده است اما این میزان استقبال کمتر از توقعی بود که ما داشتیم و امیدوارم در آینده وضع بهتر شود.

وی ادامه داد: تصور می‌کنم باتوجه به اینکه هیجانات ناشی از انتخابات ریاست جمهوری و همچنین صعود تیم ملی ایران به جام جهانی فروکش کرده است و همچنین کنکور نیز به زودی برگزار می‌شود، از هفته آینده استقبال از این فیلم بیشتر شود.

فرید افزود: دلیل اصلی کم استقبال بودن این فیلم این است که مردم به کلیت سینما پشت کرده‌اند و این فروش پایین دامن همه فیلم‌ها را گرفته است حتی فیلم‌هایی که در جشنواره‌های جهانی جایزه گرفته‌اند و میزان فروش فیلم‌ها توقعات هیچکدام از سازندگان را برآورده نکرده است.

فیلم بی تابی بیتا با بازی حامد بهداد درحالی اکران شده است که همزمان با آن فیلم چه خوب برگشتی نیز با بازی همین بازیگر در حال اکران است.

فرید با اعتراض به اینگونه جدول بندی اکران می‌گوید: اینگونه جدول بندی که همزمان از یک بازیگر دو فیلم روی پرده‌ها باشد اصلا مناسب نیست البته اکران بندی فیلم ها از یک ضعف ساختاری رنج می‌برد و هیچ فیلم سازی در بخش اکران نمی‌تواند از وضعیت اکران در هفته آینده اطلاع داشته باشد.

وی، ریشه این امر را در عملکرد شورای صنفی نمایش می‌داند و می‌گوید: متاسفانه شورای صنفی نمایش آن گونه که باید به وظایف خود عمل نمی‌کند. این شورا به قدری در مسائل بی‌اهمیت و غیرحرفه‌ای گرفتار شده است که به مسائل اصلی نمی‌رسد.

کارگردان فیلم بی تابی بیتا ادامه داد: مشکل اصلی شورای صنفی نمایش ترکیب اشتباه این شورا است. این شورا به وضعیت اکران اشراف دارد و همچنین قراردادهایی که منعقد می‌شود را می‌بیند به همین دلیل می‌تواند در بحث ارنج فیلم‌ها ترکیب درستی برای اکران طراحی کند.

وی ادامه داد: امروز متاسفانه این شورا فقط تبدیل به یک دبیرخانه‌ای شده است که قرارداد فیلم‌ها در آن ثبت می‌شود درحالی‌که انتظار بیشتری از این شورا باید داشت.

بی تابی بیتا مهر داد فرید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر