کد خبر: 8076 A

در تجمع هنرمندان در اعتراض به ساخت فیلم موهن علیه پیامبر اسلام (ص)مطرح شد:

ما مسلمانان اهل جنگ نیستیم ولی اهل اعتراض هستیم در دینا هیچ فرد و شخصیتی وجود ندارد که مانند پیامبر اسلام از طرف پیروانش مود احترام باشد کسی حق ندارد به اعتقادات مردم دنیا توهین کند

ایلنا: تجمع اعتراضی گروهی از هنرمندان سینما و تا‌تر به ساخت فیلم موهن علیه پیامبر اکرم (ص) عصر امروز در محوطه بیرونی تا‌تر شهر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا سید جواد هاشمی که اجرای این برنامه را برعهده داشت طی سخنانی گفت: ما امروز اینجا جمع شده‌ایم تا اعلام کنیم پیرو دینی هستیم که با رحمت و شفقت است و ما نیز دینمان را با مهربانی ترویج می‌کنیم و با خشونت مخالفیم. همانگونه که پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند مهربانی کنیم ما نیز مهربانی می‌کنیم.
وی با اشاره به واکنشهای مسلمانان جهان نسبت به ساخت این فیلم افزود: ما اهل جنگ نیستیم ولی اهل اعتراض هستیم در دینا هیچ فرد و شخصیتی وجود ندارد که مانند پیامبر اسلام از طرف پیروانش مود احترام باشد کسی حق ندارد به اعتقادات مردم دنیا توهین کند زیرا این کار خلاف روح دموکراسی خواهی است هرچند این توهین و فیلم این فیلم بسیار ساده لوحانه، سخیف و ضعیف است.
اسکات فرانک کار گردان لوس آنجلسی نیز گفت: کسانی که این فیلم را ساختند نماینده تفکرات مردم آمریکا و هنرمندان آمریکا نیستند.
بری گرین کارگردان کانادایی نیز گفت: من از طرف فیلمسازان آمریکایی و کاندایی می‌گویم که این فیلم بسیار ضعیف است و یک زباله است در اعتراض به ساخت این فیلم مسیحیان و یهودیان واقعی هم همدلی و همراهی می‌کنند همه ما با این فیلم مخالف هستیم و نباید آن را جدی گرفت.
صدر الدین حجازی نویسنده و بازیگر سینما و تا‌تر نیز گفت: باید به کسانی که جان خودشان را در راه دفاع از مقدسات گذاشتند احترام گذاشت زیرا اعتقادات ما موضوعی است که هیچ فردی حق ندارد به آن اهانت کند.
در ادامه برنامه طومار اعتراض نسبت به ساخت این فیلم قرائت شد و هنرمندان آن راامضاء کردند در بخشی از این طومار با ابراز تاسف از ساخت این فیلم توسط عده‌ای معلوم الحال و به ظاهر هنرمند و سوء استفاده از سینما و رسانه‌های تصویری خواستار شده است تا ضمن بایکوت این فیلم نام کسانی که در پشت پرده ساخت این فیلم حضور دارند افشا شود.
در این برنامه هنرمندانی همچون افسانه بایگان، علی عطشانی، جمال شورجه، ولی الله مومنی، ابولفضل‌پور عرب، صدر الدین حجازی، سید جواد هاشمی، بهرام حیدری، اسکات فرانک، بری گرین حضور داشتند.
در این برنامه گروه دستگاههای گویا چند ترانه محلی و ملی را اجرا کردند و معراج محمدی نیز ترانه‌های را در وصف اهل بیت اجرا کرد.

تجمع اعتراضی هنرمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر