کد خبر: 71420 A

رئیس هیات مدیره خانه سینما اعلام كردۀ

هایت مدیره خانه سینما با حضور 40 نفر از سینماگران برای تصمیم‌گیری درخصوص ادامه فعالیت خانه سینما جلسه تشكیل داد. اعضای شركت‌كننده در این جلسه، عملكرد كمیته بازگشایی را نپذیرفته است.

ایلنا: کمیته بازگشایی خانه سینما روز گذشته(21 اردیبهشت) درحالی توسط مهدی عظیمی در وزارت ارشاد تشکیل شده است که فرهاد توحیدی معتقد است صنوف خانه سینما و همچنین هیات مدیره عملکرد کمیته بازگشایی را نمی‌پذیرد و آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

فرهاد توحیدی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته هیات مدیره خانه سینما گفت:‌ در ادامه روند تسریع فعالیت‌های خانه سینما هیات مدیره خانه شب گذشته تشکیل جلسه داد و علاوه بر اعضا با حضور 40 نفر از سینماگران شورای مشورتی نیز تشکیل شد.

توحیدی افزود: در این جلسه سینماگرانی همچون احمدرضا درویش، منوچهر محمدی، عزیز اله حمیدنژاد، ابوالحسن داوودی، فرشته طاهرپور، منوچهر شاهسواری، پرویز پرستویی، رضا کیانیان، رویا تیموریان، همایون اسعدیان،‌حسن برزیده، کیانوش عیاری و چند تن دیگر حضور داشتند. جلسه تا ساعت 19 ادامه داشت و راهکارهای سینمایی برای ادامه فعالیت‌های خانه سینما بررسی و تبادل نظر شد که جمع‌بندی و جزئیات آن در روزهای آینده به اطلاع می‌رسد.

توحیدی همچنین با اشاره به تشکیل کمیته بازگشایی خانه سینما در وزارت ارشاد گفت: ما براساس قانون حرکت می‌کنیم و براساس قانون در نسخه اصلاح شده اساسنامه تصریح شده است هر تغییری در اساسنامه باید به تایید مجمع عمومی برسد و بعد از تایید در مجمع عمومی اساسنامه به مراجع ذیصلاح ارائه می‌شود و بعد از تایید مراجع ذیصلاح به اداره ثبت شرکت‌ها می‌رود.

وی ادامه داد: در اساسنامه اصلاح شده کمیته و یا هیچ عنوان دیگری با نام کمیته بازگشایی وجود ندارد و این رفتار قانونی نیست و متاسفانه امروز همان گروهی که بدون رعایت موازین قانونی باعث بسته شدن خانه سینما شدند؛ می‌خواهند بدون رعایت ترتیبات قانونی و با استفاده از راهکارهای غیرقانونی و غیرمعمول خانه سینما را راه‌اندازی کنند.

توحیدی افزود:‌ اصناف، هیات مدیره و مدیرعامل خانه سینما زیر بار انجام امور غیرقانونی نمی‌روند و معتقدند ساز و کار فعالیت خانه سینما از درون خانه سینما تعریف می‌شود.

رئیس هیات مدیره خانه سینما در مورد سرانجام وضعیت دیدار با اسماعیل احمدی مقدم گفت:‌ هماهنگی‌های لازم درحال انجام است که به دنبال تعیین و انتخاب یک زمان مناسب برای انجام این دیدار هستیم اما به احتمال فراوان این دیدار ظرف 20 روز آینده انجام می‌شود.

وی ادامه داد:‌ این دیدار به صورت یک دیدار عمومی سینماگران را اسماعیل احمدی مقدم خواهد بود اما به دلیل آنکه بعضی از دوستان مشغله کاری دارند یا گروهی نیز قصد سفر به کن را دارند درحال رایزنی برای تعیین زمان مناسب هستیم.

فرهاد توحیدی خانه سینما ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر