کد خبر: 53279 A

اولین روز از چهارمین هفته اجرای عمومی نمایش ارخش به صدیقه کیانفر بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون تقدیم شد.

ایلنا: به دعوت دانشجویان تئا‌تر در پردیس هنرهای زیبا، مسعود دلخواه (نویسنده و کارگردان نمایش «ارخش») و بیژن زرین (بازیگر نقش ارخش) شنبه هفته جاری در دانشگاه تهران حضور یافتند و به سئوالات دانشجویان درباره اسطوره آرش کمانگیر و شیوه اجرایی این نمایش پاسخ دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نمایش ارخش؛ فرشاد فرشته حکمت، استاد درس «دیدن و نقد نمایش» تماشای تئا‌تر - پرفورمنس «ارخش» به کارگردانی مسعود دلخواه را به همه دانشجویان این کلاس توصیه کرده بود و از آن‌ها خواسته بود که با نوشتن نقد‌های اسطوره‌ای و بینامتنی، این تئا‌تر پست مدرن که با رویکردی نو و خلاق، اسطوره آرش را برای تماشاگر امروز به نمایش می‌گذارد، مورد بررسی قرار دهند.

در جلسه مذکور دانشحویان نکات مهمی را در باره «اسطوره آرش» آنگونه که در اوستا آمده مطرح کردند و سپس به مقایسهٔ سه رویکرد به داستان آرش، «آرش بیضایی»، «آرش کسرایی» و «آرش دلخواه» (ارخش) پرداختند و در ادامه این جلسه مسعود دلخواه و بازیگر وی بیژن زرین به سنوالات دانشجویان در این رابطه پاسخ دادند.

 یکشنبه شب گذشته و در اولین روز از آغاز چهارمین هفته اجرای عمومی این نمایش هنرمندانی همچون میکاییل شهرستانی، زهرا صبری، لیلا بلوکات، صدیقه کیانفر، سعید اسلام‌زاده، امین عظیمی و... به تماشای ارخش نشستند و در پایان اجرا دکتر مسعود دلخواه کارگردان نمایش ارخش با سپاس از حضور همه هنرمندان یاد شده اجرای یکشنبه شب این نمایش را به صدیقه کیانفر تقدیم کرد. این بازیگر پیشکسوت عرصه هنر نیز پس از حضور بر روی صحنه نمایش و بوسه زدن برآن تلاش گروه اجرایی نمایش ارخش را در زنده نگاه داشتن یک اسطوره ایرانی مورد ستایش قرار داد و تاکید کرد: اگرچه در این نمایش از بازیگران جوان استفاده شد اما همین هنرمندان جوان نشان دادند که در آینده حرفهای زیادی برای تئا‌تر ایران دارند.

مسعود دلخواه علاوه بر کارگردانی این اثر، دراماتورژی و تنظیم متن آن را نیز برعهده داشته است و بیژن زرین، نوید گودرزی، مجتبی مظفری، عیسی نوری، ارشیا زرین، سارا علیا، علی سخنگو، افسون دلخواه، صادق حیدری، مریم قربانیان، راحیل روحانی‌زاده، سارا نجفی، بابک قادری، بارمان اهورا، آرش نوری، محمد مهدی شاهی، سحر ستوده، حسین اقدم نیا، فرزانه زینتی و متین قاسمی به عنوان بازیگر، در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

ارخش همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۹ به مدت ۷۵ دقیقه با بهای بلیط ده هزارتومان در تالار چهارسوی مجموعه تئا‌تر شهر به روی صحنه می‌رود. همچنین علاقمندان می‌توانند برای رزرو بلیط این نمایش به گیشه تئا‌تر شهر مراجعه و یا از طریق پایگاه اینترنتی تئا‌تر شهر نسبت به رزرو بلیط اقدام کنند.

سایر عواملی که با مسعود دلخواه در این نمایش همکاری می‌کنند، عبارتند از: آهنگساز: می‌رامیر می‌ری، طراح صحنه: رضا مهدی‌زاده، طراح لباس: پریدخت عابدین‌نژاد، طراح گریم: ماریا حاجی‌ها، طراح نور: رضا حیدری، طراح پوس‌تر و بروشور: آرش بدر طالعی، دستیاراول کارگردان و برنامه ریز: علی سخنگو، دستیار هنری و مسئول تمرینات بدنی: بیژن زرین، نوازندگان: می‌رامیر می‌ری، پویاحاجیلی، ابراهیم قائدی، آزاد گرجی، فرهاداسدی، حمید رضا یوسفی، علیرضا عقیقی، دستیار دوم کارگردان: سید جمشید حسینی، منشی صحنه: زهرا سادات طاهری، مشاوراطلاع رسانی و تبلیغات: مصطفی محمودی، روابط عمومی و امور ارتباطات رسانه‌ای: نساء نیکو، ندا تهرانی، لاله محمودی، عکس: امیر خدامی.

نمایش ارخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر