کد خبر: 49897 A

تعدادی از کارگردانان سینمای ایران به‌صورت افتخاری با سازمان هلال احمر همکاری خواهند كرد/ اساسنامه خانه سینما در كانون كارگردانان بررسی می‌شود /فعلا برخورد با متخلفان رفتار صنفی به صلاح نیست.

ایلنا: همایون اسعدیان(رئیس کانون کارگردانان) با اشاره به برگزاری جلسات این کانون به صورت منظم از همکاری افتخاری تعدادی از کارگردانان سینمای ایران باجمعیت هلال احمر خبرداد.

رئیس کانون کارگردانان سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار ایلنا، پیرامون آخرین فعالیت‌های این کانون گفت: جلسات کانون به صورت مرتب درحال برگزاری است و بعد از بیانیه‌ای که این کانون صادر کرد، جلساتی نیز با مجمع فیلمسازان برگزار کردیم. تبادل نظر خوبی صورت گرفت. همچنین قصد داشتیم با شورای عالی تهیه‌کنندگان نیز جلسه‌ای برگزار کنیم که به دلیل برگزاری جشنواره فیلم فجر و مشغله کاری اعضا؛ برگزاری این جلسه امکان پذیر نشد.

وی درباره تصمیم آخرین جلسه کانون کارگردانان پیرامون برخورد با اعضایی که تخلفاتی در رفتار صنفی دارند، گفت: بعضی از افراد در رفتارهای صنفی خود تخلفاتی دارد و در شورای مرکزی نیز تصمیم گرفته شده بود که با این تحلفات برخورد شود اما در شرایط فعلی باتوجه به متشنج بودن وضعیت سینما و با هدف آرامش بخشی به این وضعیت؛ تصمیم گرفتیم که این برخورد فعلا صورت نگیرد.

اسعدیان از همکاری برنامه‌ریزی شده کانون کارگردانان با نهادهای مدنی دیگر خبرداد و افزود: در اولین گام طبق توافقی که با هلال احمر انجام داده‌ایم. تعدادی از کارگردانان سینمای ایران به صورت افتخاری با سازمان هلال احمر همکاری خواهند كرد  و در فعالیت‌های خیرخواهانه و انسان‌دوستانه این سازمان همکاری دارد و این امر سرآغاز حرکت و همکاری با نهادهای مدنی است.

وی ادامه داد: متاسفانه در یکی دو سال گذشته به دلیل وضعیت سینما از تنشی که در سینما موجود بود، تمام توان اعضا برای حل این وضعیت صرف شده بود و امکان برنامه‌ریزی برای همکاری با نهادها وجود نداشت اما امیدواریم من بعد این همکاری‌ها بیشتر شود ولی در اولین گام همکاری با سازمان هلال احمر قطعی شده است.

وی درباره جلسات آتی کانون کارگردانان گفت: در جلسه آینده که فردا(6 اسفند) برگزار می‌شود، اساسنامه خانه سینما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نظرات اعضا پیرامون اساسنامه کسب می‌شود.

خانه سینما کانون کار گردانان همایون اسعیدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر