کد خبر: 49650 A

کتایون ریاحی سال­هاست که به فعالیت­‌های نیکوکارانه مبادرت می­‌ورزد؛ در پاییز سال 1390 شخصاً کمک­‌هایی را به مردم نیازمند سومالی رساند و نخستین زن هنرمند سینما و تلویزیون ایران است که شخصاً یک بنیاد نیکوکاری را دایر کرده است.

ایلنا: صبح روز پنج­شنبه سوم اسفندماه 1391 طی مراسمی رسمی نخستین بنیاد نیکوکاری در جزیره کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،آئین گشایش بنیاد نیکوکاری کمک با حضور دکتر همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کل کشور، جمعی از مدیران ارشد بهزیستی، دکتر ضرغام رئیس دانشگاه پردیس بین­المللی کیش دانشگاه تهران و مدیرعامل، اعضا و کارکنان بنیاد کمک (کیش مهر کتایون) برگزار شد و این بنیاد نیکوکاری مردم نهاد که مدیریت آن را کتایون ریاحی هنرمند نام ­آشنای سینما و تلویزیون ایران عهده‌­دار است، رسماً آغاز به کار کرد.

این مراسم صبح روز پنج­شنبه سوم اسفندماه در محل دفتر مرکزی بنیاد نیکوکاری کمک (نخستین مؤسسه نیکوکاری در جزیره کیش) برگزار شد؛ در ابتدا کتایون ریاحی با ارائه گزارشی از روند کارهای این بنیاد، به بهسازی دو روستای خرابه (در نزدیکی بندر مقام) و باغ نرگس (در نزدیکی رودان) اشاراتی کرد و گفت: فعالیت‌­های بنیاد کمک چند ماهی است با توانمندسازی اهالی این دو روستا و بهسازی بناهای فرسوده آغاز شده و این مجموعه قصد دارد که با پوشش و بهینه­ سازی کامل این دو روستا، برنامه‌­های خود را گسترش دهد.

ضمناً ایشان از برنامه­‌های بلندمدت این بنیاد نیز به طراحی و ساخت و اجرای یک مجموعه مناسب جهت اسکان سالمندان در کنار بچه­‌های بی­‌سرپرست در کیش اشاره کرد و جزئیات آن را به اطلاع رئیس سازمان بهزیستی کل کشور رساند.

سپس دکتر هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کل کشور در سخنانی ضمن استقبال از ورود مستقیم خانم کتایون ریاحی به عرصه فعالیت­های نیکوکارانه؛ افتتاح و آغاز به کار بنیاد نیکوکاری کمک را اتفاقی فرخنده برای جزیره کیش خواند.

دکتر هاشمی در بخشی از صحبت­‌هایشان آماری از فعالیت‌­های سازمان بهزیستی کل کشور را ارائه کرده وگفت: این آرزوی سازمان و نهادهایی از جنس ماست که افرادی نظیر خانم ریاحی که احترام و جایگاهی ویژه نزد مردم دارند، خودشان کارها را بر عهده بگیرند و ما هم در دستگیری از نیازمندان و برطرف کردن چهرة فقر کمک حال ایشان باشیم زیرا نهادهای خصوصی و NGOهای این حوزه به مراتب در انجام کارهایشان و توانمندسازی نیازمندان موفق‌­ترند و ما خیلی خوشحالیم که خانم ریاحی پیشگام افتتاح یک نهاد نیکوکاری در کیش شده است.

در پایان نیز ایشان مجوز فعالیت رسمی بنیاد کمک را به کتایون ریاحی تقدیم کرد و قول‌­هایی در همکاری­‌های نزدیک­تر برای برطرف کردن درد و آلام اقشار ضعیف و نیازمندان جامعه داد.

کتایون ریاحی سال­هاست که به فعالیت‌­های نیکوکارانه مبادرت می­‌ورزد؛ در پاییز سال 1390 شخصاً کمک­هایی را به مردم نیازمند سومالی رساند و بیش از یکسال است که به شکل رسمی به عنوان سفیر نیکوکاری مهرآفرین فعال بوده و نخستین زن هنرمند سینما و تلویزیون ایران است که شخصاً یک بنیاد نیکوکاری را دایر کرده است.

کتایون ریاحی بنیاد کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر