کد خبر: 4725 A

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع ستاد برگزاری جشنواره فیلم دفاع مقدس:

صرف برگزاری جشنواره مهم نیست؛ مهم این است که با این حرکت تفکر و دیدگاهی را تقویت کنیم که به مبارزه با استکبار جهانی و تداوم مقاومت و استمرار دفاع مقدس باشد.

نشست مشترک اعضای ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس با رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.


به گزارش ایلنا؛ دراین نشست به اعضای ستاد برگزاری جشنواره گزارشی از فعالیت‌های بخش‌های مختلف جشنواره ارائه دادند.
محمد خزاعی دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در این جلسه ضمن تشریح ابعاد برگزاری و گستردگی آن، فراگیری و وسعت جغرافیایی و طول اجرای برگزاری، رویکردهای متفاوت در بخش بین الملل منطبق بر نیاز‌ها و ضرورت‌های روز جهان، طرح گسترش جشنواره در تمامی مناطق مرزی، انتخاب شعار «مقاومت، بصیرت و شکوفایی»، طرح موضوع شهدای ترور و ارتقای سطح اجرایی با نگاه استانداردسازی و کیفی گرایی را از جمله تمایزات و ویژگی‌های دوره دوازدهم جشنواره فیلم مقاومت عنوان کرد.
سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بیسج مستضفین ضمن قدردانی و سپاس از زحمات صورت گرفته برای برگزاری و تدارک دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس گفت: امیدوارم این جشنواره، حرکت خوب و اثرگذاری باشد.
وی افزود: صرف برگزاری جشنواره مهم نیست؛ مهم این است که با این حرکت تفکر و دیدگاهی را تقویت کنیم که به مبارزه با استکبار جهانی و تداوم مقاومت و استمرار دفاع مقدس باشد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه جشنواره فیلم مقاومت و دفاع مقدس در این دوره جلوه‌های بهتری داشته و رشد مناسبی داشته است خاطرنشان ساخت: این جشنواره می‌تواند روح تازه ایی بر پیکره سینمای مقاومت بدمد و برای جامعه و هنرمندان انگیزه‌های جدیدی را فراهم آورد.
وی تصریح کرد: عرصه دفاع مقدس عرصه بی‌نظیری است؛ هم برای تولید و ساخت آثار فاخر و ماندگار و ارزشمند و هم برای تبیین جایگاه و کارکردهای این سینما و معرفی ارزش‌ها و قابلیت‌های فرهنگ دفاع مقدس.
نقدی با بیان اینکه هیچ کاری جای این حرکت را نمی‌گیرد ادامه داد: سینمای دفاع مقدس قرار است عرصه و مقطعی را روایت و تصویر کند که انسان‌های فاقد کمترین امکانات و تجهیزات با تکیه بر باور‌ها و اعتقاداتشان در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستادند و واقعیات و حوادثی عاطفی، اخلاقی و انسانی را رقم زدند که نظیر ندارد.
وی افزود: سینمای دفاع مقدس باید از ظرفیت‌ها و فرهنگ دفاع مقدس استفاده کند و دست به خلق کارهای بزرگ بزند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر