کد خبر: 4648 A

سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به مناسبت کنگره ملی شهدای جهاد علمی در نظر دارد نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس شهدای جهاد علمی برگزاركند.

 ایلنا: سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به مناسبت کنگره ملی شهدای جهاد علمی در نظر دارد نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس شهدای جهاد علمی برگزاركند.


به گزارش ایلنا؛ این جشنواره با اهدافی چون: پاسداشت مجاهدت‌های شهدای جهاد علمی، در راه پیشرفت و استقلال کشور،تبیین مقام علمی و معنوی شهدای جهاد علمی،گسترش فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با شهدای جهاد علمی، انسجام بخشی به آثار فرهنگی در راستای مقام و منزلت علم جهادی برگزار می‌شود.


بر پایه این خبر، این جشنواره با موضوع خاص ابعاد شخصیتی شهدای جهاد علمی شهیدان: دکترمجید شهریاری، دکترمسعود علیمحمدی، سردارحسن طهرانی مقدم، مهندس مصطفی احمدی روشن و مهندس داریوش رضایی‌نژاد و در بخش بین الملل با رویکرد توجه به جریان جنگ خاموش غربی هاو استکبار جهانی در راستای نخبه کشی و تخریب دانش هسته‌ای ایران، جهان اسلام و ملل مستقل طراحی و تعریف شده است.
در این فراخوان عنوان شد: عمده‌ترین محورهای بخش ملی «ارتباط روحیه ولایتمداری بر بصیرت شهدای جهاد علمی»، «نقش فرهنگ انقلاب اسلامی بر رویکرد علمی شهدای جهاد علمی»، «تحریم‌ها و آثار آن بر موفقیت و پیشرفت علمی»، «تاثیر تربیت اسلامی در خودسازی شهدای جهاد علمی»، «نقش خانواده و تاثیر محیط کار درموفقیت شهدای جهاد علمی و تاثیر فرهنگ ایثار و شهادت بر رشد و ارتقای علم جهادی عنوان شده است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم و عکس شهدای جهاد علمی این رویداد فرهنگی و سینمایی در قالب دو بخش» فیلم کوتاه «،» و «عکس» شکل گرفته است؛ بخش فیلم کوتاهشامل: فیلم‌های کوتاه داستانی، آثار مستند و نماهنگ است و بخش عکس جشنواره با موضوع شهدای جهاد علمی و شامل کلیه آثاری می‌شود که پیرامون این شهدا از زندگی، فعالیت‌ها، شهادت و تشییع جنازه‌های مطهر آن‌ها تهیه شده باشد.
در این خبر همچنین، آمده است: بخش بین الملل در ساختار جشنواره به عنوان بخش جنبی تعریف شده و کلیه فیلم‌های کوتاهی را در بر می‌گیرد که به نوعی با جریان جنگ خاموش غربی هاو استکبار جهانی در راستای نخبه کشی و تخریب دانش هسته‌ای ایران، جهان اسلام و ملل مستقل مربوط می‌شود. این بخش با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صورت می‌گیرد.
فیلمسازان و عکاسان علاقمند تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند آثارشان را به نشانی دبیرخانه جشنواره تهران-خیابان انقلاب-روبروی درب اصلی دانشگاه تهران-پلاک ۱۲۴۶طبقه سوم- دبیرخانه جشنواره ارسال یا تحویل نمایند. ضمنا، تلفن تماس: ۶۶۹۷۵۶۲۴-۰۲۱ و ۶۶۹۷۵۶۴۴- ۰۲۱جهت کسب اطلاعات بیشتر معرفی شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر