کد خبر: 41964 A

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در نظر دارد به یک یا دو نمایش برگزیده مورد نظر خود که در جشنواره تئا‌تر فجر اجرا می‌شوند، جایزه نقدی هدیه دهد.

ایلنا: نمایش‌هایی که هم اکنون در جشنواره تئا‌تر فجر اجرا می‌شوند، توسط سیدمحمد خیرالامور، حسینعلی شوندی، محسن سلیمانی فارسانی و ایرج افشاری اصل، کار‌شناسان و داوران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مورد قضاوت قرار می‌گیرند.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر، نمایش‌های «تو هرگز نخواهی گشت» ‌، «خون و ماتیک» ‌، «هیچکس»، «بن بست هنرمند، پلاک ۸»، «مهمانی در مخچه»، «خط سرخ»، «پوتین‌های عمو بابا»، «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» و «ترن» نمایش‌هایی هستند که تاکنون توسط هیأت داوران دیده شده‌اند.
به گفته ایرج افشاری اصل – یکی از داوران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس – قرار است جایزه نقدی از طرف این انجمن در روز اختتامیه به یک یا دو اثر (به طور مشترک) جشنواره تئا‌تر فجر که با معیار‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس هم‌خوانی داشته باشد، تقدیم شود. از نظر داوران، هم تکنیک و زیبا‌شناسی نمایش‌ها مهم است و هم موضوع؛ اما اگر چند اثر، از نظر تکنیکی برابر بودند، داوران در انتخاب اثر بر‌تر، به بن‌مایه و موضوع اثر که متناسب با دفاع مقدس باشد، توجه ویژه‌ای خواهند داشت.

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر