کد خبر: 41946 A

هادی مرزبان:

یک کارگردان تئا‌تر گفت: نامگذاری سالن‌ها به نام اساتید تئاتری، نوعی قدر‌شناسی از این بزرگان است.

ایلنا: هادی مرزبان درباره نقش تماشاخانه ایرانشهر در جذب مخاطبان جدید برای تئا‌تر کشور گفت: ما همیشه آرزو داشتیم که‌ای کاش شرایطی فراهم شود تا تئا‌تر در سبد اقتصادی مردم و جامعه قرار بگیرد، که خوشبختانه تماشاخانه ایرانشهر در این راستا توانسته قدم‌های مثبتی را بردارد و اکنون تماشاگران بسیاری هستند که تئا‌تر دیدن را با تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین المللی مجموعه تماشاخانه ایرانشهر، وی افزود: اتفاق مبارکی در تئا‌تر افتاده و ما تماشاگران جدیدی را می‌بینیم که مشتری دائمی تماشاخانه ایرانشهر شده‌اند که این روند در خدمت به تئا‌تر بسیار مفید است و باید به دست اندرکاران این مجموعه فرهنگی تئاتری خسته نباشید گفت.

مرزبان اضافه کرد: تماشاخانه ایرانشهر نه تنها در جذب تماشاگر جدید موفق بوده، بلکه توانسته هنرمندان را به سمت خود بکشاند و یکی از دلایل آن شناخت عوامل این تماشاخانه از فضای حرفه‌ای تئا‌تر است گویی دوره مرتبط با این موضوع را گذرانده‌اند.

وی بیان کرد: البته این حرف به آن معنا نیست که در سایر تالارهای دیگر اینگونه رفتاری دیده نمی‌شود، ولی پرسنل تماشاخانه ایرانشهر که مجموعه‌ای تازه کار و نوپا به شمار می‌رود، در هر سطحی که قرار دارند، در نوع برخورد و رفتار خود مدیریتی هنری دارند و بالطبع این رفتار به تماشاگر هم منتقل می‌شود که این امر باعث می‌شود تا مخاطبان بیشتری جذب تماشاخانه ایرانشهر شوند.

این کارگردان تئا‌تر، نامگذاری یکی از سالن‌های تماشاخانه ایرانشهر به نام استاد سمندریان را امری ستودنی دانست و عنوان کرد: جریان نام گذاری سالن‌ها بنام بزرگان هنرهای نمایشی اتفاقی مبارک و به نوعی حق‌شناسی نسبت به این عزیزان و پیشکسوتان است.

مرزبان در پایان با اشاره به ضرورت نامگذاری سالن‌ها به نام پژوهشگران تئاتری نیز تصریح کرد: پژوهشگران هم می‌توانند در این امر سهیم باشند و البته افرادی که به صورت مستقیم با تئا‌تر درارتباط هستند، باید در اولویت قرار داشته باشند که از این میان می‌توان به بزرگانی همچون؛ استاد عزت الله انتظامی، استاد علی نصیریان، استاد جمشید مشایخی، زنده یاد اکبر رادی، دکتر ناظرزاده کرمانی و... اشاره کرد.

تماشاخانه ایرانشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر