کد خبر: 41823 A

این برنامه 25بهمن ماه در سالن استاد جلیل شهناز اجرا می‌شود.

ایلنا: کنسرت پژوهشی موسیقی و آواز کردی (تنبور) با اجرا و سخنرانی علی اکبر مرادی، نوازنده پیشکسوت تنبور 25 بهمن در سالن جلیل شهنازخانه هنرمندان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، این برنامه یکی از سلسله کنسرت‌های پژوهشی خانه موسیقی است که با خانه هنرمندان برگزار می‌شود که قبلا کنسرت پژوهشی ساز و آواز ایرانی با اجرای حسین علیشاپور و مهدی رستمی و همچنین کنسرت پژوهشی موسیقی آوازی با اجرای علی جهاندار و شهرام میرجلالی اجرا شده بود.

علی اکبر مرادی متولد ۱۳۳۶نوازنده و مدرس تنبور است. او از شش سالگی نواختن این ساز را آغاز کرد. مرادی نزد استادان برجسته تنبور همانند سید ولی حسینی، سید محمد علوی و دیگر استادان بنام این ساز در کرمانشاه به تکمیل هنر پرداخت و در سن سی سالگی نواختن تمامی ۷۲ مقام موسیقی مقامی کرمانشاه را با تنبور آموخت. او در طول دوره فعالیت‌های هنری خود موفق به دریافت جوایز مهمی از جشنواره‌های مختلف شده و آثار زیادی را در کارنامه خود دارد.

فروش بلیت‌های این کنسرت پژوهشی که با همکاری خانه موسیقی و خانه هنرمندان برگزار می‌شود، از تاریخ 15 بهمن ماه در مراکز آوای خانه (66576223) و بتهوون (88313868) آغاز می‌شود.

سالن استاد جلیل شهناز علی‌اکبر مرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر