کد خبر: 41789 A

نمایش «سیاوش در آتش» نوشته مهدی میرباقری و کارگردانی حسن سرچاهی از استان شاهرود همزمان با سی و یکمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر اجرا می‌شود. مخاطبان در این اثر شاهد شعبده بازی خواهند بود.

ایلنا: حسن سرچاهی با این توضیح که در نمایش «سیاوش در آتش» از داستانی کلاسیک اجرای مدرن ارایه می‌شود، توضیح داد: ویژگی بارز این اجرا به طراحی و مهندسی کارگردانی بر می‌گردد در نمایش شعبده بازی اتفاق می‌افتد و قسمت سوم اثر به پرفورمنس نزدیک است.
به گزارش ایلنا به نقل از ستادخبری سی و یکمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر، وی افزود: مخاطبان حرفه‌ای تئا‌تر داستان سیاوش را می‌دانند از این رو فضا به لحاظ بصری و جلوه‌های ویژه تغییر یافته است تا برای مخاطب جذاب باشد.
سرچاهی افزود: در نمایش «سیاوش در آتش» تماشاگر دخالت دارد و دو نفر انتخاب می‌شوند تا بخشی از دیالوگ سیاوش را بگویند.
در این نمایش سیاوش برای اثبات درستی خویش به دورن آتش می‌رود.
نمایشنامه «سیاوش در آتش» در سال ۱۳۸۷ اثر برگزیده جشنواره تئا‌تر فجر شناخته شده و از سوی انتشارات افراز به چاپ رسیده است.
علیرضا مویدی، زینب بهرامی نسب، محسن حسین نیا، مرتضی ابوالقاسمی، مصطفی ولی‌زاده، حمیدرضا شعبانی، مهکامه بذال طبع، سروش واحدیان، رسول عصاران و حسن سرچاهی بازیگران نمایشند.
طراح صحنه و لباس مژگان عیوضی و آهنگساز سعید اردیانی است.
این نمایش در بخش استانی جشنواره در استان سمنان در فرهنگسرای مهر شاهرود برای تماشای علاقه مندان به روی صحنه رفته است.
نمایش «سیاوش در آتش» سه شنبه و چهارشنبه ۱۰ و ۱۱ بهمن ساعت ۱۶ در تماشاخانه مهر حوزه هنری همزمان با سی و یکمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر اجرا می‌شود.

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر