کد خبر: 39779 A

گلاب آدینه: با این دو اجرا موفق شدیم به خانواده‌‌هایی كه فرزندانی با محدودیت‌ها و توانایی‌های محدود ذهنی دارند نشان بدهیم، نباید فرزندان خود را دست كم بگیرند.

ایلنا: نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نوشته محمد امیر یاراحمدی و با كارگردانی شهاب حسین‌پور شب گذشته(2 بهمن) در میان استقبال تماشاگران روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از اتمام دو اجرای معین شده برای نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» شهاب‌الدین حسین‌پور كارگردان جوان این اثر از تمامی افردای كه برای اجرا رفتن این اثر او را یاری كردند تشكر كرد.

حسین‌پور پس از پایان اجرای دوم و در میان تشویق ممتد تماشاچیان به خصوص از گلاب آدینه، محمد امیر یار احمدی، جلال تهرانی برای طراحی خوب صحنه و نور، همچنین مهدی هاشمی كه طی روزهای تمرین صمیمانه گروه را در منزل خود پذیرا شد و دیگر عوامل نام برد.

خلق شگفتی در سالن چهارسو

این هنرمند جوان سپس عنوان كرد خانم آدینه قرار است تشكر ویژه‌ای از یكی از عوامل گروه داشته باشد. در همین میان آدینه در میان تشویق مخاطبان در كنار حمیده مستعان، خواهر خود حضور پیدا كرد و ضمن معرفی او گفت: ایشان طی روزهای تمرین همواره كنار ما بود تا اینكه تصمیم گرفتیم او نیز در اجرا ما را یاری كند.

آدینه درحالی این سخنان را به زبان می‌آورد كه حمیده مستعان هنگام تشویق‌ها و اشاره گلاب آدینه خوشحال بود و اشك در چشم داشت.

این هنرمند پیشكسوت تئاتر و سینما سپس ادامه داد: گروه ریسك حضور حمیده را پذیرا شد، درحالی كه طی این دو اجرا هیچ یك از ما نمی‌دانستیم چه اتفاقی ممكن است بیفتد. اما با این دو اجرا موفق شدیم به خانواده‌‌هایی كه فرزندانی با توانایی‌های محدود دارند نشان بدهیم، نباید فرزندان خود را دست كم بگیرند و حمیده با حضور خود نشان داد این عزیزان همانطور كه همه شما شاهد بودید، می‌توانند روی صحنه تئاتر حضوری مثبت داشته باشند.

پس از اتمام صحبت‌های آدینه، حمیده مستعان با تشویق پرشور مخاطبان مواجه شد و به ابراز احساسات آن‌ها پاسخ گفت.

این نمایش، قصه طمع سه بیوه (هوو) است که بر سر ارث و میراث اموال همسر خود جدال می‌کنند و در نهایت تصمیمی نابخردانه می‌گیرند و...

گلاب آدینه، مهسا مهجور، نورا هاشمی، حمیده مستعان، حمید رحیمی، محمد صدیقی مهر، مهدی بیاتی و محمدرضا انتظامی در این نمایش بازی دارند.

دیگرعوامل نمایش عبارتند از طراح صحنه و نور:‌ جلال تهرانی، طراح لباس: پریدخت عابدین‌نژاد، طراح صدا: مجید غلامعلی‌نژاد، آهنگساز: آرش عزیزی، طراح پوستر و بورشور: مرتضی میرمنتظمی، طراح آکسسوار: سعید حسنلو، گریم: احمد نگهبان.

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بیوه‌های غمگین سالار جنگ گلاب آدینه شهاب حسین‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر