کد خبر: 33470 A

نمایش «وقتی دنیا سبز بود» نوشته سام شپارد (ترجمه پگاه فردیار) و کارگردانی محمد (کامبیز) بنان در بخش نگاه تازه جشنواره تئا‌تر فجر روی صحنه می‌رود.

ایلنا: امیر کربلایی‌زاده، رویا بختیاری و محمد جعفرنژاد به عنوان بازیگر در نمایش «وقتی دنیا سبز بود» حضور دارند.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر، از دیگر عوامل نمایش می‌توان به جواد مرآتی به عنوان طراح نور و صحنه، مریم محمدی به عنوان طراح لباس، بهنام رحیمی به عنوان آهنگساز، محمد جعفرنژاد به عنوان دستیار کارگردان و محمد وفایی به عنوان طراح پوس‌تر، روابط عمومی و عکاس و هومن سلیمی به عنوان مشاور اجرایی کارگردان یاد کرد.
این نمایش که جزو تازه‌ترین نمایشنامه‌های چاپ شده در انتشارات نیلا محسوب می‌شود؛ داستان پیرمردی است که براساس یک رسم قدیمی، تصمیم می‌گیرد شخصی را به قتل برساند اما به اشتباه کس دیگری را می‌کشد و راهی زندان می‌شود. در زندان، گزارشگر زنی سراغ پیرمرد قاتل می‌رود تا در مورد زندگی او بیشتر بداند؛ در نقطه‌ای از این داستان، زندگی گزارشگر و پیرمرد به هم مربوط می‌شود و...
محمد (کامبیز) بنان در مورد ایده و تمرین‌های نمایش خود می‌گوید: من به اتفاق بازیگرانم، گروهی کار کردیم یعنی اگر ایده خوبی توسط بازیگران نمایش مطرح شد، از آن ایده در نمایش استفاده شده است. این نمایش، برآیندی از ایده‌ها و زحمات کارگردان و بازیگران نمایش است. در نوع اجرا هم از تکنیک جدیدی استفاده کرده‌ایم که ترجیح می‌دهم ابتدا بازخورد تماشاگران در برخورد با این تکنیک را ببینم و سپس در مورد جزییات آن صحبت کنم.
بخش نگاه تازه جشنواره با هدف کشف استعدادهای خلاق و کمک به گروه‌های نمایشی جوان برگزار می‌شود.
سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر از ۲۶ دی تا ۱۲ بهمن به دبیری سعید کشن‌فلاح برگزار می‌شود.

جشنواره تئا‌تر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر