کد خبر: 33328 A

مسافر آستانه:

بحث پژوهش در تئا‌تر تا حدی نادیده گرفته شده و هرچند پژوهشگران بسیاری در این زمینه کار و تلاش کرده‌اند، اما حاصل کار آن‌ها کاربردی نبوده و علت اصلی، عدم حمایت‌های لازم از این قشر است.

ایلنا: مشاور امور هنرهای نمایشی معاونت هنری، ‌با اشاره به اهمیت پژوهش در تئا‌تر، تصریح کرد: جا دارد نام یک پژوهشگر موفق برای نام گذاری سالن‌های تئاتری در نظر گرفته شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ایرانشهر، حسین مسافر آستانه با اشاره به نقش این مجموعه در جذب مخاطبان جدید برای تئا‌تر کشور گفت: تماشاخانه ایرانشهر به دلیل نوع مدیریت و برنامه ریزی و همچنین انتخاب کارهای خوبی که دارد، نقش مهمی را در جذب تماشاگران جدید برای تئا‌تر داشته و توانسته بسیاری از خانواده‌ها را برای دیدن تئا‌تر علاقمند کند و این خدمت بزرگی به تئا‌تر است.

وی با تاکید بر تاثیر مثبت عملکرد تماشاخانه ایرانشهر در سوق دادن تئا‌تر ایران به سمت خصوصی شدن، افزود: تئاترهایی که در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود، متکی بر فروش بلیط و حضور تماشاگران علاقمند است و شهروندان هزینه تئا‌تر را در سبد خانواده خود قرار می‌دهند؛ ‌ که این امر گامی به سمت تئا‌تر خصوصی تلقی می‌شود.

کارگردان نمایش «تمام صبح‌های زمین» ادامه داد: اگر مدیریت تئا‌تر برنامه داشته باشد، ‌ می‌تواند با انتخاب کارهایی که مبتنی بر نیاز فرهنگی جامعه است و مردم بتوانند مسائل مورد نیاز فرهنگی خودشان را در نمایش‌ها شاهد باشند، نقش مهمی در جذب مخاطبان بیشتر برای تئا‌تر ایفا خواهد کرد.

وی بیان کرد: هر جا سالنی افتتاح و تاسیس شود، مدیریت آن مجموعه می‌تواند نقش‌آفرینی جدی در بخش‌های مختلف داشته باشد؛ ‌‌گاه می‌بینیم برخی از سالن‌ها در گوشه و کنار تهران راه‌اندازی شده‌اند، اما به دلیل نوع کار‌ها و چگونگی برخورد مدیریتی که هدفمند نیست، موفق نبوده‌اند و نیاز جامعه و مخاطبین در انتخاب آثار نادیده گرفته می‌شود.

مدیرکل سابق اداره کل هنرهای نمایشی با اشاره به اهمیت پژوهش در تئا‌تر تصریح کرد: بحث پژوهش در تئا‌تر تا حدی نادیده گرفته شده و هرچند پژوهشگران بسیاری در این زمینه کار و تلاش کرده‌اند، اما حاصل کار آن‌ها کاربردی نبوده و علت اصلی، عدم حمایت‌های لازم از این قشر است.

مسافر آستانه در پایان خاطرنشان کرد: پژوهش می‌تواند نقش بسیار مهمی در نهادینه کردن تفکر فرهنگی در جامعه ایفا کند و اگر پژوهشگران بتوانند در اثر حمایت، آثار قابل بهره‌برداری و کاربردی ارائه دهند، جا دارد نام یک پژوهشگر موفق هم برای نام گذاری سالن‌های تئاتری در نظر گرفته شود

حسین مسافرآستانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر