کد خبر: 3311 A

فیلمسازان جوان موقعی که جذب سینمای حرفه‌ای شدند فیلم‌های آبرومندی ساختند و وارد جریانات سخیف و مبتذل سازی سینمای حرفه‌ای نشدند.

جشنواره فیلم کوتاه تهران توانسته استعدادهای درخشانی را به سینمای حرفه‌ای وبلند ایران معرفی کند
خسرو معصومی کارگردان سینما در گفت‌و‌گو با ستاد خبری بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در باره برگزاری جشنواره عنوان کرد: در اصل برگزاری جشنواره فیلم کوتاه برای فیلم سازان جوان در حکم یک جشن است وسطح کاری خودشان را در رقابت با سایر فیلم سازان محک می‌زنند. بحث حضور فیلمهای مطرح خارجی هم یک بحث مهم در جشنواره فیلم کوتاه تهران است که نتایج خوب و مهمی برای فیلم سازان جوان دارد و سطح رقابت آن‌ها را در محدود گسترده تری فراهم می‌کند. حضور در این جشنواره یک سنگ محک خوب برای فیلم سازان جوان است که بدانند کارشان چه ویژگی‌هایی دارد و چقدر نیاز به پیشرفت دارند.
سازنده جایی در دورست ضمن اشاره به رویکرد درست جشنواره در جهت معرفی استعدادهای جدید به سینمای ایران گفت: در چند دوره‌ای که در جشنواره حضور داشتم بعدا متوجه شدم جشنواره توانسته چه استعدادهای درخشانی را به سینمای حرفه‌ای وبلند ایران معرفی کند. فیلمسازانی که در حال حاضر جزو سینماگران خوش فکر و موفق سینمای ایران محسوب می‌شوند. این فیلمسازان جوان موقعی که جذب سینمای حرفه‌ای شدند فیلم‌های آبرومندی ساختند و وارد جریانات سخیف و مبتذل سازی سینمای حرفه‌ای نشدند.
به هر حال این روند نشان دهنده عملکرد مثبت برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران است و هر کجا که رقابت باشد استعداد‌ها شکوفا می‌شود.
سازنده خرس در باره این پرسش که واگذاری حمایت از تولیدات فیلمهای اول حرفه‌ای فیلمسازان به انجمن سینمای جوانان ایران محول شده است چه ویژگی‌هایی دارد گفت: در هر نهادی که تنگ نظری وجود نداشته باشد می‌توان به حاصل کار امیدوار بود و امیدوارم که انجمن سینمای جوانان ایران در این حوزه بودن هیج نگاه جانبدارانه از فیلم سازان جوانی حمایت کند که استحقاق این مسئله را دارند.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران از ۱۰ تا ۱۶ مهرماه به دبیری «هاشم میرزاخانی» در تهران برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر