کد خبر: 3300 A

در دیدار شفیع آقامحمدیان و وزیر فرهنگ تونس تاكید شد

بهترین و حرفه ائی‌ترین گروههای فرهنگی و هنری و سینمائی تونس در چهاردهم آبانماه در هفته فرهنگی تونس در تهران شرکت می كنند.

 ایلنا، رایزن فرهنگی جمهور اسلامی  ایران در تونس به همراه نماینده ویژه سازمان سینمائی با وزیر فرهنگ تونس دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا،در این دیدار مهدی مبروک وزیر فرهنگ تونس  توسعه روابط فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران را جزء اولویتهای وزارت متبوعش دانست و گفت: ما با بهترین و حرفه ائی‌ترین گروههای فرهنگی و هنری و سینمائی تونس در چهاردهم آبانماه در هفته فرهنگی تونس در تهران شرکت می‌کنیم و بدینوسیله همکاریهای فرهنگی، هنری و سینمائی خود را در عالیترین سطوح با جمهوری اسلامی ایران بر قرار خواهیم کرد.

 شفیع آقا محمدیان مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی  ضمن ابلاغ سلام  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه جواد شمقدری معاون وزیر فرهنگ و رئیس سازمان سینمائی و امور سمعی و بصری کشور را تقدیم وزیر فرهنگ تونس كرد در این نامه رئیس سازمان سینمائی  آورده است: «از طریق رایزنی فرهنگی ج. ا. ا در تونس مطلع شدیم مرکز ملی سینمای تونس با دستور شما راه اندازی شده است و حضرتعالی خواهان همکاری سازمان سینمائی ایران با این مرکز شده‌اید و لذا ما ضمن تبریک این رخداد بسیار مهم سینمائی، آمادگی خود را در زمینه تعاملات مربوط به تولید آثار سینمائی، مستند، انیمیشن و سایر امور فنی و هنری مرتبط با سینما به خصوص در زمینه آموزش اعلام می‌داریم».

 همچنین مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با تأکید برای برگزاری کلاسهای آموزشی، آمادگی مرکز را برای تولید مشترک فیلم‌های سینمائی و یا مستند با تونس اعلام کرد.

وزیر فرهنگ تونس با استقبال و تقدیر از همکاریهای سینمائی  دو كشور  گفت: ما در ماه نوامبر بزرگ‌ترین رخداد سینمائی را در جشنواره کارتاژ خواهیم داشت و امسال برای اولین بار و همزمان با این جشنواره مرکز ملی سینما را افتتاح می‌کنیم و در نظر داریم از تجربه  ایران در دوره‌های آموزشی و نیز چگونگی مدیریت این مرکز استفاده کنیم.

مهدی مبروک در ادامه این نشست اظهار داشت: در جشنواره بین المللی کارتاژ در سالجاری تصمیم گرفته‌ایم تا بیشتر به سینمای آسیا با تمرکز بر ایران، هند و چین بیردازیم و لذا حضور قوی و گسترده سینماگران ایرانی می‌تواند کمک بزرگی به این تجربه نماید و بنابر این از دست‌اند کاران سینمای ایران مخصوصا آقایان شمقدری و آقا محمدیان در خواست می‌کنم که لیست کاملی از افراد مورد نظر خود را برای دعوت در اختیار ما بگذارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر