کد خبر: 32207 A

مدیرعامل خانه تئاتر:/1

ایرج راد: اگر 5٪ دریافتی به اداره مالیات پرداخت شده پس باید برای آن رسید وجود داشته باشد، درحالی که مدتی است رسید این پرداختی را از مرکز طلب می‌کنم و بی‌نتیجه می‌ماند.

ایلنا: ماجرای دریافت چندباره مالیات از هنرمندان تئاتر کم‌کم وارد ابعاد تازه‌ای شده و درحالی‌که چندی پیش سعید شاپوری نسبت به دریافت چندباره مالیات از خود اعتراض داشت، ایرج راد یکی دیگر از هنرمندان نیز بیان کرد مرکزهنرهای نمایشی از ارائه رسید پرداختی مالیات‌هایش خودداری می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این هنرمند با بیان این مطلب که بسیاری از اهالی تئاتر نسبت به این مسئله اعتراض دارند، گفت:‌ بسیاری از این دوستان عنوان می‌کنند اداره مالیات مبلغی را از آن‌ها درخواست می‌کند که چندسال قبل پرداخت کرده‌اند و این جای تامل دارد.

وی ادامه داد: آنچه اداره مالیات از این دوستان طلب کرده مربوط به زمانی می‌شود که همه مالیات خود را به مرکز پرداخت کرده‌اند و مسئله معافیت مالیاتی اصلا مطرح نبوده است.

مدیرعامل خانه تئاتر در ارتباط با مشکلی که در همین زمینه برای خود او به وجود آمده، اظهار کرد: من همواره مالیات‌های خود را پرداخت کرده و اصلا هیچ زمانی دنبال معاف شدن از مالیت هم نرفتم، اسناد و قراردادهایم هم نشان می‌دهد طبق قرارداد مالیات پرداخت کرده‌ام.

وی افزود: اما مدتی است هرچه بابت دریافت رسید آخرین نمایشی که در سالن چهارسو اجرا کردم با مرکزهنرهای نمایشی تماس می‌گیرم دوستان امروز و فردا می‌کنند. چندین مرتبه تماس گرفتم و گفتم من مالیاتم را داده‌ام و رسید پرداختی آن مبلغ به اداره دارایی را می‌خواهم، اما هرگز چنین رسیدی به بنده داده نشد.

این هنرمند پیشکسوت ضمن بیان اینکه مالیات‌ دریافت شده باید ظرف یک ماه به اداره مالیات پرداخت شود و مدت‌ زیادی از اجرای نمایش ما گذشته است، تصریح کرد: در ارتباط با داوری‌هایی که برای جشنوارها انجام دادم نیز از مبلغ قرارداد مالیات 5٪ کم شده است. وقتی اداره مالیات بابت سال‌هایی که دوستان هنرمند مالیات‌ خود را پرداخته‌اند از آنها طلب مالیات می‌کند، به این معنی است که احتمال دارد این پرداختی‌ها اصلا به دست اداره مالیات نرسیده باشد.

وی در انتها تاکید کرد: اگر پرداختی به مرکز صورت گرفته باشد باید رسید این پرداختی وجود داشته باشد. شاید اصلا بخشی از مسئله به انجمنی که منحل شد ارتباط داشته باشد، کسی چیزی نمی‌داند.

سعید شاپوری دریافت مالیات مجدد از هنرمندان تئاتر ایرج راد مدیرعامل خانه تئاتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر