کد خبر: 26280 A

در نشست باشگاه فیلم تهران؛

دو فیلم مستند آیینی- عاشورایی «صورت‌خوانی» و «نقل گردآفرید» به کارگردانی «هادی آفریده» امروز (یک‌شنبه ۱۹آذرماه)، ساعت ۱۸در فرهنگسرای ارسباران اکران می‌شود.

ایلنا: در دویست و شصت و سومین نشست هفتگی باشگاه فیلم تهران، دو فیلم مستند آیینی- عاشورایی «صورت‌خوانی» و «نقل گردآفرید» به کارگردانی «هادی آفریده» امروز (یک‌شنبه ۱۹آذرماه)، ساعت ۱۸در فرهنگسرای ارسباران اکران می‌شود.
به گزارش ایلنا، «نقل گردآفرید» داستان اولین نقال زن تاریخ ایران «گرد آفرید» را به تصویر می‌کشد و مستند «صورت خوانی» درباره آخرین صورت خوانان و پرده خوانان نمایش‌های پرده خوانی است و در واقع صورت خوانی بخشی از هنر نمایشیاست که ریشه آن به پیش از اسلام بازمی گردد.
«نقل گردآفرید» در جشنواره‌های متعدد داخلی از جمله فیلم فجر، جایزه بزرگ‌شهید آوینی، سینما حقیقت، فیلم کوتاه تهران، جشن خانه سینما، جشن تصویر سال و دانشکده‌های خارجی از جمله دیدرویت فرانسه و یو سی الای آمریکا نمایش داشته و «صورت‌خوانی» نیز در ششمین جشنواره سینما حقیقت شرکت و کاندید دریافت جایزه بوده است.
نشست نقد فیلم‌های مستند بلافاصله بعد از نمایش آن با حضور هادی آفریده (کارگردان)، سحرعصرآزاد (منتقد) و علی رزازیان (کار‌شناس مجری) برگزار خواهد شد.
علاقمندان جهت عضویت و حضور در این نشست‌ می‌توانند ‌به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان جلفا مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

ارسباران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر