کد خبر: 24674 A

۱۷۳ عنوان فیلم بلند مستند فرم شرکت در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر را پر کردند.

ایلنا: سیمون سیمونیان(مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم فجر) اعلام كرد: مسابقه آثار مستند بلند با عنوان بخش سینما حقیقت امسال دومین سال متوالی است که در ساختار جشنواره فجر گنجانده شده و با استقبال گسترده مستندسازان و تهیه کنندگان آثار مستند مواجه شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم فجر؛ به گفته وی؛ سال گذشته ۹۸ مستند در این بخش شرکت کردند و این رقم امسال به ۱۷۳ اثر رسیده است.

مدیر دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم فجر با اشاره به شرایط پذیرش آثار در این بخش عنوان کرد: آثار مستندی می‌توانستند در این بخش شرکت کنند که مدت زمان آن‌ها بیش از ۶۰ دقیقه باشد و بیش از دوسال از تولید آن نگذشته باشد.
سیمونیان گفت: هیئت انتخاب از بین آثار متقاضی حداکثر ۱۱ اثر را برای مسابقه معرفی می‌نماید و سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران به بهترین دستاورد فنی یا هنری در این بخش اهدا می‌شود.

سازمان سینمایی کشور، مقارن با سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی، سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را در قالب مسابقه سینمای ایران و جهان از تاریخ ۱۲ لغایت ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۱ به دبیری محمدرضا عباسیان برگزار می‌‏نماید.

جشنواره بین المللی فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر