کد خبر: 23117 A

به دنبال نامه انجمن سینماداران؛

درصورتی‌که دولت و مجلس و مدیران فرهنگی و اقتصادی برای مشکلات فعلی سینماداران چاره‌ای نیندیشند، سالن‌های سینمایی نمی‌توانند در جشنواره فیلم فجر میزبان فیلم‌های سی و یکمین دوره این جشنواره باشند.

 ایلنا: مشکلات مالی این روز‌ها به اندازه‌ای افزایش یافته که باعث شده صاحبان سالن‌های سینمایی و سینماداران دیگر توان اکران فیلم را نداشته باشند.
حبیب کاووش(سخنگوی شورای صنفی نمایش) در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با اعلام این مطلب افزود: انجمن سینماداران با ارسال نامه‌ای رسمی به شورای صنفی نمایش اعلام کرده است؛ وضعیت اقتصادی سالن‌های سینمایی مناسب نیست و اگر چاره‌ای برای این وضعیت اندیشیده نشود؛ دیگر امکان اکران فیلم وجود ندارد.

وی ادامه داد: این انجمن در نامه‌ی خود اعلام کرده است؛ وضعیت اقتصادی به قدری بغرنج است که دیگر صاحبان سینما حتی توانایی پرداخت حقوق و پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز را ندارند.
سخنگوی شورای صنفی نمایش ادامه داد: نامه این انجمن در جلسه امروز(6 آذر) شورای صنفی نمایش مطرح شد و شورا نیز کاملا حق را به انجمن سینماداران داد و مشخص شد که اگر مشکلات انجمن سینماداران رفع نشود؛ صاحبان سالن‌های سینمایی از زمان اکران بعدی که حدود سه هفته دیگر و از اوایل دی ماه آغاز می‌شود، نمی‌توانند هیچ فیلمی را اکران کنند و این عدم توانایی در اکران فیلم می‌تواند به جشنواره فیلم فجر نیز ضربه بزند.
وی ادامه داد: در صورتی که دولت و مجلس و مدیران فرهنگی و اقتصادی برای مشکلات فعلی سینماداران چاره‌ای نیندیشند، سالن‌های سینمایی نمی‌توانند در جشنواره فیلم فجر میزبان فیلم‌های سی و یکمین دوره این جشنواره باشند و به نوعی نمایش فیلم‌ها درجشنواره فیلم فجر با مشکل مواجه می‌شود.

حبیب کاوش انجمن سینماداران شورای صنفی نمایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر