کد خبر: 23052 A

شعله پاکروان و رویا بختیاری در نمایش «شب به خیر مادر» به کارگردانی احسان فکاء و تهیه‌کنندگی مهسا بافکاری در در فرهنگسرای نیاوران نقش آفرینی خواهند كرد

ایلنا: شعله پاکروان و رویا بختیاری در نمایش «شب به خیر مادر» به کارگردانی احسان فکاء و تهیه‌کنندگی مهسا بافکاری در در فرهنگسرای نیاوران نقش آفرینی خواهند كرد
به گزارش ایلنا؛ شعله پاکروان دارای لیسانس عروسکی و ادبیات نمایشی بوده و کار هنری خود را سال ۱۳۶۶ با حضور در مجله نمایش و فصلنامه تئا‌تر در مرکز هنرهای نمایشی آغاز کرده است.
وی در نمایش‌های ماندگاری ازجمله «تقصییر خاک تهرون است»، «نمایش جعفر خان از فرنگ برگشته»، «ماجرای شاهزاده» «زن مستقل و مرد و غرورش»، «تمثال مادر» و «رهگذر کوچه‌های تنگ» نقش آفرینی کرده و جوایزی نیز به خود اختصاص داده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جایزه کارگردانی نمایش عروسکی برای نمایش «کیک‌های برنجی»، جایزه اول منتقدین برای بازی در نمایش «رضا موتوری» و دیپلم افتخار دومین جشنواره تا‌تر ماه برای نمایشنامه خوانی «بازیگران بداهه اشاره نمود.
پاکروان که کتاب نقش تا‌تر در کلاس دو را به عنوان نویسنده در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده‌اند، از سال ۸۲ تا ۸۷ مدرس «فن بیان برای وکلا، راهنمایان گردشگری و بازیگران» در جهاد دانشگاهی بوده و هم اکنون نیز در دانشگاه جامع علمی و کاربردی تدریس می‌کنند.
احسان فکاء کارگردان این نمایش درباره شعله پاکروان می‌گوید: وی لهجه و لحن و شاکله و جنس بازیگری خودش را دارد، یک آرامش و اطمینان در پاکروان وجود دارد که ذهن آدم را آسوده می‌کند. بازی پاکروان بی‌تکلف است و بی‌پیرایه و هنوز جستجوگری و پویاییه یک دانشجوی بازیگر و پخته گی یک بازیگر سالخورده را دارد. بازیگرانی که درهر لحظه به آینده بازیشان فکر می‌کنند و پیوسته پیرامون نقش‌شان پیشنهاد تازه دارند؛ کم شمارند. اعتراف می‌کنم که شاید اولین باری بود بازی بازیگری را ندیده پیشنهاد بازی نقشی را به وی می‌دادم، اما از نتیجه کار راضی‌ام و پرسشگر این هستم که چرا صحنه بی‌دروازه تا‌تر ما در تمام این سال‌ها بهره‌ای بیشتر از این بانوی بازیگر نبرده است.
رویا بختیاری(کار‌شناسی ادبیات نمایشی از دانشکده هنرو معماری) نیز کارش را سال ۱۳۷۷ با بازی در نمایش «پرده عاشقی» به کارگردانی داود میرباقری وارد آغاز کرد و تاکنون در نمایش‌هایی چون «خانچه و مهتابی»، «رقصی چنین»، «بهار و آدم برفی»، «بازگشت به خان نخست»، «مده آ و نبرد»، «مرغ دریایی من/ پل/ دریا»، «این کدوم پنجشنبه است»، «حلزون»، «شبو روز و امروز»، «خانه عروسک» و «پیچ تند» هنرنمایی کرده است.
بختیاری تاکنون ضمن کاندید شدن برای جایزه بهترین بازیگر زن در جشن بازیگر سال ۹۱ برای بازی در نمایش خانچه و مهتابی، جوایز نخست بازیگری در پنجمین جشنواره بانوان سال ۸۵ برای نمایش خانه عروسک، سوم بازیگری در جشنواره ماه سال ۸۶ برای بازی در نمایش بازینامه فرود و جایزه اول بازیگری زن در جشنواره سیزدهم بین المللی دانشگاهی سال ۹۰ در نمایش شبو روز و امروز را کسب کرده است.
فکاء درباره رویا بختیاری نیز متذکر می‌شود: رویا بختیاری بازیگریست که بر تا‌تر تمرکز دارد و متعلق است به نسلی که در بازیگری عصیان گر است.

شعله پاک روان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر