کد خبر: 21357 A

بزودی فراخوان بخش تجلی اراده ملی جشنواره فجر در اختیار وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی و مراکز خصوصی می‌گیرد.

ایلنا: مدیر بخش تجلی اراده ملی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر تاکید کرد: «سینما بهترین ابزار برای تبیین اهداف و ماموریت‌های دستگاه‌های دولتی در میان مردم است».

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، سعید الهی افزود: دستگاه‌های دولتی برای هرگونه اعتمادسازی و جلب مشارکت‌های مردمی در ابعاد مختلف، نیازمند بهره گیری از رسانه‌های گروهی به ویژه رسانه‌های جذاب همچون سینما هستند تا از این طریق علاوه بر تبیین اهداف خود بتوانند انتظارات و خواسته‌های خود را با اقشار مختلف مردم در میان بگذارند «.

وی تصریح کرد: جشنواره بین المللی فیلم فجر با نمایش تازه‌ترین محصولات سینمایی کشور بهترین فرصت است تا نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و حتی، بخش خصوصی مرتبط با حضور و حمایت از آن‌ها، علاوه بر شناسایی فیلم‌های مورد نظر خود، با اهالی فهیم و نخبه سینما در جهت برقراری تعامل بیشتر با آنان ارتباط موثری برقرار کنند.

وی عنوان کرد: راه اندازی بخش» تجلی اراده ملی «از سال‌های گذشته تاکنون در برنامه‌های جشنواره فیلم فجر، همواره به منظور ارتباط گیری صحیح و موثر میان سینما و دست اندرکاران واحد‌های فرهنگی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی بوده است.

الهی تاکید کرد: در این بخش طبق رویه جاری نمایندگانی در قالب هیأت داوری از سوی نهاد‌ها و مراکز دولتی و خصوصی مرتبط، به دبیرخانه جشنواره معرفی می‌شوند و در پایان طی مراسم جداگانه‌ای با حضور مقامات و مسئولین مربوطه، جوایز و هدایای خود را به برگزیدگان و آثار منتخب اهدا می‌کنند.

وی با اشاره به ضرورت و امکان تغییر در رویه سال‌های گذشته گفت: در برنامه ریزی‌های صورت گرفته تلاش شده است تا از این فرصت استفاده بهینه و موثرتری برده شود و آثاری که به انحاء مختلف از لحاظ موضوع و محتوا با فعالیت و اهداف نهادی مرتبط می‌باشند زود‌تر از موعد نمایش شناسایی شوند تا نهادهای مربوطه حضور فعال و تاثیرگزاری در جشنواره پیدا نماید.

سعید الهی اعلام کرد: در روزهای آتی فراخوان بخش» تجلی اراده ملی «در اختیار اکثر وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و بخش خصوصی مرتبط با موضوعات هنر و سینما قرار خواهد گرفت تا در صورت تمایل مطابق ضوابط و قوانین جشنواره، برای حضور و اعلام اسامی هیأت داوری مورد نظر خود اقدام کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با مدیریت جدید و نیز بهره گیری از ظرفیت‌های موجود با کیفیتی بهتر از سال‌های گذشته برگزار شود.

سازمان سینمایی کشور، مقارن با سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی، سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را در قالب مسابقه سینمای ایران و جهان از تاریخ ۱۲ لغایت ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۱ به دبیری محمدرضا عباسیان برگزار می‌‏نماید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر