کد خبر: 21266 A

زهرا صبری:

صبری: ویژگی مهم نمایش این است كه تنها با گِل كار می‌شود و هیچ عروسك و دیالوگی دركار نیست و ما از این طریق سعی می‌كنیم با كلیت هستی آشنا شویم.

ایلنا: زهرا صبری اجرای عمومی نمایش «تا یک بشمار» را ساعت 6عصر امروز (28آبان‌ماه) به یاد عربعلی شروه در كارگاه نمایش آغاز می‌كند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبری كه به تازگی از كشور روسیه و شركت در جشنواره تئاتر عروسكی مسكو به تهران بازگشته است، ضمن تاكید بر اینكه شركت در این جشنواره تجربه گرانبهایی برای گروه به همراه داشت، گفت: این دومین سال پیاپی بود برای شركت در این جشنواره دعوت می‌شدیم كه سال گذشته به دلیل وجود مشكلات سربازی تعدادی از اعضای گروه امكان حضور در جشنواره پیدا نكردیم.

وی ادامه داد: اما امسال با رفع این مسئله و بنا به دعوت مجدد مسئولان جشنواره به مسكو سفر كردیم و اجرای نمایش ما به خصوص اجرای دوم با استقبال بالای مخاطبان مواجه شد.

این هنرمند ضمن اشاره به اینكه پس از حضور در روسیه بدون بازگشت به ایران برای شركت در فستیوالی دیگر به كشور لهستان سفر كرده است، بیان كرد: اثر در این جشنواره و جشنواره‌های كشورهای هلند، بلاروس، اسلوونی، تونس نیز با استقبال زیادی مواجه شد و موفقیت‌های زیادی كسب كرد.

كارگردان نمایش «زمین و چرخ» همچنین درباره ویژگی نمایش «تا یك بشمار»، اظهار كرد: ویژگی مهم نمایش این است كه تنها با گِل كار می‌شود و هیچ عروسك و دیالوگی دركار نیست و ما از این طریق سعی می‌كنیم با كلیت هستی آشنا شویم.

وی با بیان این مطلب كه ما اجراهای عمومی خود در كشورهای مختلف را به هنرمندان تقدیم می‌كنیم، گفت: اجرای نمایش خود در مسكو را به محمد چرمشیر تقدیم كردیم و قصد داریم اجرای عمومی این اثر در ایران را به یادعربعلی شروه به این هنرمند تقدیم كنیم.

بازیگران این نمایش مهدی شاه‌پیری، رضا بهرامی و حسین دیوان هستند. آهنگساز و نوازنده این اثر نمایشی بهرنگ عباسپور و دستیار کارگردان آن فاطمه عباسی است. رضا خضرایی به عنوان طراح نور و محسین ولیهی به عنوان طراح پوستر و بروشور با اجرای این اثر نمایشی همکاری دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر