کد خبر: 100832 A

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس:

نمایشگاه‌های بازی‌های رایانه‌ای باید در استان‌های مختلف از تنوع و جذابیت برخوردار و امکان حضور فرهیختگان و هنرمندان در کنار مردم را فراهم کند.

ایلنا: دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یاداوری اینکه بستر برپایی نمایشگاه‌های گیم می‌بایست در نقاط مختلف کشور فراهم شود، گفت: مردم از طریق این رویداد‌ها با تولیدات داخلی آشنا و استعدادهای این عرصه شناسایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، «عباس قائد رحمت» یادآورشد: نمایشگاه‌های بازی‌های رایانه‌ای باید در استان‌های مختلف از تنوع و جذابیت برخوردار و امکان حضور فرهیختگان و هنرمندان در کنار مردم را فراهم کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه استفاده از بازی رایانه‌ای نیاز به فرهنگ سازی دارد افزود: وقتی نمایشگاه بازی رایانه‌ای در سراسر کشور برپا شود، خانواده‌ها با حضور در این رویداد‌ها از بازی‌های جدید مناسب سن فرزندان خود آگاه شده و از تولیدات داخلی استفاده می‌کنند.

وی همچنین ادامه داد: بازی‌های رایانه‌ای تنها ابزاری سرگرم کننده نیست و می‌توان سطح آموزشی نسل جوان را با استفاده از این هنر - صنعت ارتقا داد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس به اثر گذاری تولیدات رایانه‌ای بر مخاطبان اشاره کرد و گفت: با همه گیر شدن رایانه در منازل، غربی‌ها اهداف خود را از طریق جنگ نرم و با ارایه تولیداتی نظیر فیلم و بازی دنبال می‌کنند حوزه گیم با توجه به ظرفیت‌های خوب ایجاد شده در کشور و تولیدات کیفی می‌تواند برای فرهنگسازی و مقابله با تهاجم فرهنگی اثرگذار باشد.

قائد رحمت تاکید کرد: با تهیه و تولید بازیهای مناسب، آموزنده و جذاب می‌توان کارکردهای عرصه گیم را فرا‌تر از بحث سرگرمی مطرح کرد. کارکردهای تولیدات این بخش می‌بایست در حوزه آموزش و مدارس پررنگ شود.

دبیرکمیسیون اجتماعی مجلس افزود: با تولید بازی‌های ایرانی با مشخصه‌های یادشده می‌توان الگوی مناسب رفتاری برای مخاطبان بوِیژه قشر کودک و نوجوان بوجود آورد.

بنیاد بازیهای رایانه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر