کد خبر: 53398 A

مجتبی ثمره هاشمی به خاطر تحریف سخنانش درباره صدا و سیما در روزنامه ایران به این روزنامه تذکر داد.

ایلنا: در مطلبی که صبح دیروز(13 اسفند) روزنامه ایران منتشر کرد؛ مجتبی ثمره هاشمی در باره تیتر اول این روزنامه در روز شنبه ۱۲ اسفند گفته از این روزنامه به خاطر تحریف سخنانم درباره عملکرد رسانه ملی گلایه دارم.

به گزارش ایلنا، ثمره هاشمی در واکنش به تیتر اول روز نامه ایران که از سخنان وی استخراج شده بود؛ به روزنامه ایران نامه‌ای نوشت و توضیحاتی را در باره این موضوع ارائه داد. وی در این نامه آورده است: روز چهارشنبه پس از جلسه هیئت دولت خبرنگار روزنامه ایران از بنده سوالاتی راجع به عملکرد صدا و سیما پرسید و من پاسخ دادم اما با کمال تعجب مشاهده کردم این سخنان تحریف شده است.

تیتر اصلی این روزنامه در انتشار خبر مصاحبه دستیار ارشد رئیس جمهور با خبرنگار روزنامه ایران «تلاش برخی جریان‌های سیاسی برای مصادره رسانه ملی» درج شده است. هاشمی ثمره در این نامه دو گلایه مطرح کرده است. نخست اینکه: بنده نگفته بودم «احیانا بعضی جریانات سیاسی تلاش دارند از رسانه ملی که متعلق به همه ملت است به نفع خودشان استفاده کنند» و این با سر تیتری که انتخاب شده بسیار متفاوت است. دوم اینکه در زیر سر تیتر در پاراگراف اول آمده است «رسانه ملی این روز‌ها میعادگاه مخالفان دولت شده است و....». صرف نظر از صحت و سقم قضاوتی که شده چنین مطلبی را بنده نگفته‌ام اما خواننده در وهله اول تصور می‌کند این‌ها اظهارات بنده است.

هاشمی ثمره در پایان از روزنامه ایران خواسته اطلاع رسانی شفاف و خصلت امانتداری در خبر رسانی را در کارهای خود بیشتر رعایت کند.

متاسفانه انعکاس تذکر دستیار ارشد رئیس جمهور به روزنامه ایران در باره تحریفات صورت گرفته در تی‌تر اصلی این روزنامه، درقالب «توضیح درباره یک مطلب» در انتهای صفحه اول درج شده که مغایر با اصول حرفه‌ای است.

ثمره هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر