کد خبر: 50187 A

نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی:

همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع مد و لباس ملزمند که فعالیت‌های خود را در این حوزه متناسب با ارزش‌های دینی انجام دهند.

ایلنا: احمد سالک آشتیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی در مجلس اعتقاد دارد که برگزاری جشنواره‌هایی مثل مد ولباس ثمره تلاش مستمر و یک سال دستگاه‌های ذیربط است و یک شبه به وجود نیامده است.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری دومین دوره جشنواره مد و لباس فجر، سالک گفت: همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع مد و لباس ملزمند که فعالیت‌های خود را در این حوزه متناسب با ارزش‌های دینی انجام دهند.

وی افزود: تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه مد و لباس در هریک از دستگاه‌های اجرایی ضروری است و خوشبختانه تا به حال به خوبی کار انجام داده‌اند و برگزاری جشنواره‌هایی از این قبیل ثمره این کارگروه هاست. این‌ها زحمت‌های یکساله است و یک شبه پدید نیامده.

سالک در ادامه اضافه کرد: این جشنواره‌ها از این جهت که مجموعه‌ای از استعداد‌ها را در این حوزه جمع آوری می‌کنند بسیار مفید است و می‌تواند الگویی برای تمام جامعه شود.

نماینده مردم اصفهان با تاکید بر اینکه برگزار کنندگان در این جشنواره باید ضوابط خاصی را رعایت کنند گفت: مسئولان باید حواسشان به افرادی که قرار است در این جشنواره‌ها شرکت کنند باشد، به عنوان مثال غرفه دارهای این جشنواره باید هرکدام خودشان یک نمونه و الگوی حجاب بر‌تر باشند وگرنه اگر قرار باشد که کسانی در این جشنواره فعالیت کنند که حجابشان ناقص باشد تناقض به وجود می‌آید و مردم بی‌اعتماد می‌شوند.

وی ادامه داد: در واقع اگر کسانی در این جشنواره شرکت کنند که ضد ارزش باشند این جشنواره تاثیر واقعی خود را نمی‌گذارد و نوعی انعکاس منفی در جامعه ایجاد می‌کند.

نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه به نقش مهم و اساسی طراحان اشاره کرد و افزود: انتقال مجموعه‌ای از ارزش هاست که به طراح ایده می‌دهد بنابراین خوب است که طراحان پیش از طراحی با یکسری از ارزش‌ها آشنا شوند و حتی می‌توان برای طراحان کلاس‌های آموزشی در این رابطه برگزار کرد تا آن‌ها براساس اطلاعات صحیح و ارزش‌های دینی طراحی کنند.

سالک در پایان تصریح کرد: مقام معظم رهبری الگوی سبک زندگی دینی را توصیه کردند و زندگی دینی افراد شامل ظاهر و لباس افراد هم می‌شود بنابراین نباید از الگوهای غرب پیروی کنیم و باید متناسب با الگوهای دینی خودمان زندگی کنیم.

جشنواره مد و لباس فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر