کد خبر: 49903 A

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

برگزاری این دست از نمایشگاه‌ها به طور عمومی رویکرد مناسبی برای حمایت از یک گروه یا رده از نشریات است، اما کافی نیست.

ایلنا: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حمایت‌های دستگاه‌های فرهنگی از رسانه‌ها به خصوص نشریات تخصصی باید دنباله دار باشد، گفت: در شرایط امروز که پیشرفت و توسعه علمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است، توجه به این نشریات تخصصی زیر ساخت توسعه علم پژوهشی است.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری نخستین نمایشگاه نشریات تخصصی، قاسم احمدی لاشکی افزود: نشریات تخصصی دارای رویکرد بررسی یک موضوع به صورتکاملا کار‌شناسی است و از این نظر ظرفیت بسیار مناسبی برای استفاده در جوامع دانشگاهی و مراکز پژوهشی را دارد.
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: این موضوع که نشریات تخصصی به جوامع دانشگاهی محدود شده‌اند و از دسترس عموم مردم به درو هستند به این علت است که تا پیش از این حمایت مناسبی از آن‌ها صورت نگرفته است.
احمدی لاشکی هم چنین تصریح کرد: برگزاری این دست از نمایشگاه‌ها به طور عمومی رویکرد مناسبی برای حمایت از یک گروه یا رده از نشریات است، اما کافی نیست.
وی ادامه داد: در شرایط امروز نیز بر همه ما روشن است که پیشرفت و توسعه علمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است و توجه به این نشریات زیر ساخت توسعه علم پژوهشی است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم چنین تصریح کرد: حمایت‌ها از این نشریات باید ادامه دار باشد تا این فرصت‌ها ارتقا علمی و پژوهشی در دسترس عموم جامعه قرار گیرد چرا که در این صورت بدون بهره برداری مناسب این نشریات از دست مردم دور می‌مانند.
نخستین نمایشگاه نشریات تخصصی به همت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهاردهم اسفند به مدت یک هفته در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سالن حجاب برگزار می‌شود.

نمایشگاه نشریات تخصصی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر