کد خبر: 23178 A

وزیر ارشاد:

دشمن همه حربه‌ها و راه‌ها را برای ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی ایران امتحان کرده است و در این برهه زمانی نیز درصدد است از طریق تحریم اقتصادی به نوعی ملت ایران را تحت فشار قرار دهد.

ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقش مهم رسانه‌ها در تبیین و اطلاع رسانی ابعاد اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و از آن‌ها خواست برای محقق شدن منویات مقام معظم رهبری و بسیج مردم برای همکاری و مشارکت در این برهه حساس تلاش کنند.
به گزارش مرکز روابط عمومی، اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ «سید محمد حسینی» روز دوشنبه در نشست با ا فعالان روابط عمومی ایران (فرا) و همایش ستاد ملی اقتصاد مقاومتی -مردم و رسانه - که در وزارت ارشاد برگزار شد افزود: بحث تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران مختص امروز نیست و از گذشته تا کنون ادامه داشته است.
حسینی به جنگ تحمیلی علیه ایران و جنگ ۸ روزه غزه از سوی رژیم صهیونیستی، آمریکا و غرب و شکست آن‌ها در نبردهای نظامی با مسلمانان اشاره کرد و گفت: دشمن به این نتیجه رسیده که از راه نظامی قادر به مبارزه با مسلمانان نیست.
وی ادامه داد: دشمنان می‌دانند که از نظر فرهنگی و جنگ نرم در کوتاه مدت قادر نخواهند بود به اهداف خود دست یابند به همین دلیل امروز به شیوه جنگ اقتصادی از طریق تحریم‌های گوناگون متوسل شده‌اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: دشمن همه حربه‌ها و راه‌ها را برای ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی ایران امتحان کرده است و در این برهه زمانی نیز درصدد است از طریق تحریم اقتصادی به نوعی ملت ایران را تحت فشارقرار داده و فضای یاس و نا‌امیدی را در کشور حاکم کند تا مردم معترض مسوولان کشور شوند و آن‌ها از این طریق به اهداف خود دست یابند.
عضو کابینه دولت دهم با بیان اینکه قطعا اقتصاد مقاومتی سختی‌هایی را به همراه دارد، تصریح کرد: با کمک همگان بویژه اطلاع رسانی به موقع و تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی از طریق رسانه‌ها باید تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده تا شاهد دستیابی به پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها در کشور باشیم.
به گفته حسینی در این برهه حساس نیز به عزم ملی و مجاهدت مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی نیاز است تا این مانع را نیز پشت سر گذاشته شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری همایش «اقتصاد مقاومتی مردم و رسانه» در زمان فعلی مفید دانست و گفت: در این همایش می‌توان از طریق ارائه مقالات، بحث‌های تخصصی مرتبط، استفاده از نقطه نظرات نخبگان و کار‌شناسان و... ابعاد و قضایای این مهم را برای همگان تبیین کرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد که اهالی رسانه و مطبوعات می‌توانند با روشنگری و اطلاع رسانی جامع و کامل مردم را دعوت به مشارکت و همکاری کنند.
به گفته وی مردم زمانی که با ابعاد موضوع «اقتصاد مقاومتی» و شیوه و اهداف دشمنان آگاه و آشنا شوند بطور یقین در این عرصه نیز به مانند گذشته حضوری فعالانه در صحنه خواهند داشت و نقشه و حربه دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.
عضو کابینه دولت دهم در ادامه به تعیین شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» اشاره کرد و گفت: نیاز است برای تحقق مطالبات رهبری فرزانه انقلاب همگان دست در دست هم داده با حمایت از تولیدات ملی و خرید و تبلیغ کالاهای ایرانی، وابستگی به نفت و واردات را کاهش داد.
پیش از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شماری از اعضای این ستاد نیز به تشریح فعالیت‌های انجام شده درباره برگزاری این همایش پرداختند.
همایش یکروزه اقتصاد مقاومتی مردم و رسانه به گفته دبیر این همایش احتمالا اواخر دیماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

اقتصاد مقاومتی وزیر ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر