کد خبر: 16733 A

نماینده کشور کنیا:

بخش بین الملل نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزای‌ها در دومین روز از برپایی نمایشگاه به طور رسمی کار خود را آغاز کرد.

ایلنا: عبد القادر سوگو نماینده کشور کنیا نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها را باشکوه دانست و گفت: این نمایشگاه چهره کشور را خارج از ایران می‌سازد و خوبی‌های ایران را انتقال می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی نوزدهمین نمایشگاه بین الملل مطبوعات و خبرگزاری‌ها؛ وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه و دعوت از رسانه‌ها آزادی مطبوعات در ایران را نشان می‌دهد گفت: این نشان دهنده حمایت از رسانه در ایران است.
عبدالقادر همچنین گفت: وقتی به مطبوعات آزادی بیان داده شود، با رشد علمی و فرهنگی آن روبه رو هستیم. دربعضی از کشور‌ها، محدودیت بر رسانه‌ها خیلی شدید است و این محدودیت باعث می‌شود آشوب ایجاد شود.
نمایند کشور کنیا همچنین اظهار داشت: از آنجایی که رسانه حرف مردم و جزیی از جامعه است، باید به آن بیشتر اهمیت داده شود.
وی همچنین در خصوص همکاری بیشتر با کشورهای قاره آفریقا برای همگرایی در بیداری اسلامی در جهان اسلام گفت: بهتر است ایران از دیگر کشورهای قاره آفریقا نیز دعوت کند تا بتوان به تعاملات بهتر، بیشتر و نزدیکتری در خصوص بیداری اسلامی و نقش رسانه در بیداری اسلامی برسیم.
نماینده کشور کنیا هدف از حضور در این نمایشگاه را نیز شناخت بیشتر ایران برای انتقال تجربیات دانست و گفت: امیدوارم در این نمایشگاه بتوانیم تعاملات خوبی با دیگر کشور‌ها بخصوص رسانه‌های ایرانی داشته باشیم.
وی همچنین از برخی خبرنگاران که به کشور‌ها و جهان اسلام خیانت می‌کنند، گلایه داشت و گفت: برخی از خبرنگاران رسانه‌ها با سکوت خود به اسلام خیانت می‌کنند.
نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها تا ۱۳ آبان ماه در مصلای امام خمینی (ره) برپا است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر