کد خبر: 16457 A

سمینار تخصصی و آموزشی «نقش مسجد در توسعه رسانه‌های دینی» همزمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور فعالان عرصه نشریات تجربی، وبلاگ‌نویسان و متولیان سایت‌های فعال در حوزه مسجد برگزار می‌شود.

ایلنا: سمینار تخصصی و آموزشی «نقش مسجد در توسعه رسانه‌های دینی» همزمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، نشریات تجربی مساجد برای دومین سال متوالی در نمایشگاه بین‌المللی خبرگزاری‌ها و مطبوعات دارای غرفه مستقل هستند. بالغ ۹۰۰ نشریه فعال در سراسر کشور در سطح کانون‌های فرهنگی هنری منتشر می‌شود که از این میان برخی از نشریات در غرفه کانون‌های مساجد در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به نمایش در می‌آید.

همزمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها و نظر به ضرورت تبیین جایگاه ارزشمند نشریات تجربی و رسانه‌های وابسته به مساجد، سمینار تخصصی و آموزشی «نقش مسجد در توسعه رسانه‌های دینی» با حضور فعالان عرصه نشریات تجربی، وبلاگ‌نویسان و متولیان سایت‌های فعال در حوزه مسجد، امروز و فردا (هشتم و نهم آبان‌ ماه) برگزار می‌شود.

این دوره آموزشی تخصصی با حضور بالغ بر ۷۰ نفر از فعالان نشریات تجربی و وبلاگ‌نویسی عضو کانون‌های مساجد برپا می‌شود و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از هر استان دو نفر منتخب (یک نفر از رسانه‌های مکتوب و یک نفر از رسانه‌های دیجیتال) از میان برادران در این دوره حضور می‌یابند.

عضویت فعال در کانون فرهنگی هنری مسجد، دارا بودن رتبه در جشنواره نشریات تجربی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد (محراب قلم) در سطوح استانی یا ملی (در بخش نشریات یا وبلاگ)، حداقل سه سال سابقه فعالیت در حوزه رسانه‌های مرتبط با مسجد (نشریه تجربی، وبلاگ و یا سایت) و تحصیل در مراکز حوزوی و دانشگاهی (دانشجویان با اولویت رشته‌های خبرنگاری، علوم ارتباطات اجتماعی، روابط عمومی، روزنامه‌نگاری، پژوهشگری، مردم‌شناسی و مدیریت فرهنگی) از شاخص‌های مورد نظر برای انتخاب شرکت‌کنندگان بوده است.

آشنایی با مسجد بلاگ، کمیسیون «نشریات تجربی، فرصت‌ها و تهدید‌ها»، کمیسیون «تهیه و تدوین بسته حمایتی نشریات تجربی؛ ضرورتی انکارناپذیر»، کمیسیون «بررسی آیین‌نامه‌ها و شیوه‌های اجرایی جشنواره نشریات تجربی»، کمیسیون «شیوه‌های توسعه وبلاگ‌نویسی و حضور فعالانه اعضای کانون‌ها در فضای مجازی» و کمیسیون «بررسی آیین‌نامه‌ها و شیوه‌های اجرایی جشنواره وبلاگ نویسی» از جمله برنامه‌هایی است که در روز اول سمینار آموزشی، تخصصی فعالان نشریات تجربی کانون‌های مساجد برگزار می‌شود.

روز دوم این برنامه با برپایی سمینار تخصصی «جایگاه مسجد در توسعه رسانه‌های دینی» و بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها ادامه می‌یابد.

این دوره آموزشی دوشنبه و سه شنبه هشتم و نهم آبان در مجتمع فرهنگی آموزشی دبیرخانه ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در میدان توحید و سالن جلسات ستادعالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در خیابان بهشتی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای آشنایی با نشریات بر‌تر کانون‌های مساجد می‌تواند به مصلی تهران، شبستان اصلی، راهروی ۱۲، غرفه کانون‌های مساجد مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر