کد خبر: 71444 A

در سومین جشنواره سراسری تئاتر تک‌نفره؛ برگزیدگان بخش نمایشنامه نویسی و بخش مسابقه تئاتر تک نفره معرفی شدند.

ایلنا: سومین جشنواره سراسری تئاتر تک‌نفره عصر روز گذشته(21 اردیبهشت) باحضور حمید شاه آبادی(معاون هنری وزیر ارشاد)، قادر آشنا(مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی)، اصغر امیرنیا(سرپرست دفتر تجسمی)، امیر دژاکام(دبیر جشنواره)، محبوبه بیات، منیژه محامدی، نیما دهقان، حامد بهداد، فریندخت زاهدی و جمعی از پیشکسوتان و علاقمندان به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در این مراسم برگزیدگان بخش نمایشنامه نویسی و بخش مسابقه تئاتر تک نفره معرفی شدند.
در بخش نمایش‌نامه‌نویسی، هیأت داوران متشکل از رحمت امینی، رضا گشتاسب و ابراهیم سلطانی‌فر، ضمن تقدیر از نمایش‌نامه‌های«حکایت آن سه تن» نوشته روزبه حسینی،«شهنامه عاشورا» نوشته ابراهیم رهگذر و مجید حمزان لویی برای نمایش «سوگینه‌ای برای کماندار»، جایزه نفر اول را به وحید درویشی برای نمایش«درون استخوان‌هایم اسبی آواز می‌خواند» دادند و گلزار رضوی برای نمایش «تو با من سالسا می‌رقصی» نفر دوم شد و سمیرا راهی برای نمایش «پاریس شهر خوبی برای فراموشی نیست» جایزه نفر سومی را دریافت کرد.
هیئت داوران بخش مسابقه متشکل از فریندخت زاهدی، سعید کشن‌فلاح و نیما دهقان پس از تماشای 19 اثر در بخش نهایی سومین جشنواره سراسری تئاتر تک نفره آرای خود را به شرح ذیل اعلام کردند: مهرداد نمازی برای نمایش «سمفونی کلاغ‌ها» برگزیده بخش موسیقی شد و متین حسین‌پور برای نمایش «ناتمام» جایزه برگزیده بخش طراحی صحنه را از آن خود کرد.
هیأت داوران در بخش بهترین بازیگر زن، ضمن تقدیر از میترا شیرکوند برای بازی در نمایش«از این تاریکی» اسامی برگزیدگان خود را بدین شرح اعلام کردند: پگاه خسروی برای بازی در نمایش «دوستت دارم تا مرز جنون» به عنوان نفر اول، امینه مزروعی نمایش «ناتمام» نفر دوم و سارا قلی زاده برای بازی در نمایش «سمفونی کلاغ ها» به عنوان نفر سوم بهترین بازیگری زن برگزیده شدند.
هیئت داوران از میان نامزدهای بخش نویسندگی شامل: نمایش‌های ژان اثر محسن عظیمی، ناتمام کاری از محمد چرمشیر، به رنگ خاک اثر شهرام و عباس سلطانی، همه چیز درباره آقای الف کاری از آرش عباسی، آقا رحیم به نویسندگی حسن حسینی نژاد و آخرین پست به نویسندگی پژمان یاوری جوایز این بخش را بعداز تشکراز نمایش «همه چیز درباره آقای ف» از آرش عباسی به محمد چرم‌شیر «ناتمام»، شهرام و عباس سلطانی«به رنگ خاک» و حسن حسینی نژاد برای نمایش «آقا رحیم» اهدا کردند.
هیئت داوران در بخش بهترین بازیگری مرد ضمن تقدیر از نمایش «به رنگ خاک» از شهرام سلطانی و الوند شمس‌موسوی برای نمایش «خاطرات یک گاو جنون زده» اسامی برگزیدگان بازیگری مرد را بدین شرح اعلام کرده؛ نفر اول بهنام شرفی«همه چیز درباره آقای ف»، دوم نادر فلاح «ژان» و نفر سوم امیر کربلایی زاده «شانس‌های مردی که سوار هواپیما می‌شد»

هیئت داوران پس از بررسی نهایی از میان نامزدهای جوایز اول تا سوم در بخش کارگردانی شامل نمایش‌های ناتمام، سمفونی کلاغ‌ها، همه چیز درباره آقای ف، خاطرات یک گاو جنون‌زده و شانس‌های مردی که سوار هواپیما شد جایزه بهترین کارگردانی در سومین جشنواره سراسری تئاتر تک نفره را به هادی عزیزی برای نمایش «همه چیز درباره آقای ف» اهدا کرد و جایزه دوم را سارا قلی‌زاده و سامان خلیلیان برای نمایش «سمفونی کلاغ ها» جایزه سوم را و محمد لارتی برای نمایش «ناتمام» جایزه نفر سوم بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.
ستاد جشنواره به علت توجه به فرهنگ بومی از حمید طالبی کارگردان نمایش «هوسه ی شط»نیز تقدیر به عمل آورد. شکوفه رحمتی کارگردان نمایش«زندگی به علاوه پول» نیز به جهت حمایت از هنرمندان جوان لوح تقدیر دریافت کرد.
درپایان این مراسم هیأت داوران نمایش‌های «سمفونی کلاغ‌ها»، «ژان»، «ناتمام»، «به رنگ خاک» را برای اجرای عموم در فرهنگسرای نیاوران معرفی کردند و نمایش «همه چیز درباره آقای ف» برای اجرا به جشنواره تئاتر فجر معرفی شد.
سومین جشنواره سراسری تئاتر «تک نفره» با هدف کشف و شناخت استعدادهای برتر، توجه ویژه به بازیگری به عنوان اصلی ترین رکن نمایش، تولید آثار کیفی با حجم و ابعاد کوچک و تولید آثار متناسب با اجرا در فضای غیرمتعارف با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین همکاری اداره کل هنرهای نمایشی به میزبانی فرهنگسرای نیاوران تهران از 16 تا 21 اردیبهشت ماه جاری برگزار شد.

 

جشنواره تئاتر تک‌نفره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر