کد خبر: 84435 A

عضو کمیسیون بهداشت و درمان به ایلنا خبرداد:

باور داریم که مشکلات دارویی کشور هنوز حل نشده است چراکه کمبودهای دارویی در داروخانه ها همواره محسوس است.

ایلنا: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کارگروه ویژه‌ای در وزارت بهداشت به منظور بررسی و حل مشکلات دارویی کشور خبر داد.

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به جلسه کمیسیون بهداشت و درمان، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو افزود: در این جلسه آقای آخوندی رئیس سازمان غذا و دارو گزارشی ارائه دادند و قول‌های خوبی در راستای رفع مشکلات دارویی نیز داده شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان كرد: تا هفته آینده این کارگروه به صورت خیلی شفاف و روشن گزارش می دهد که چه داروهایی كمیاب و همچنین چه داروهایی تاکنون از گمرگ ترخیص شده و همچنین زمان رفع این مشکلات را اعلام خواهد كرد.

وی در واكنش به اظهارات وزیربهداشت مبنی برحل مشكلات دارویی گفت: باور داریم که مشکلات دارویی کشور هنوز حل نشده است چرا که کمبودهای دارویی در داروخانه‌ها همواره محسوس است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تصریح کرد: کمبودهای دارویی از حدود 300 قلم به 30 قلم رسیده که این خبر خوشحال کننده ای بود كه داده شد.

وی با تاکید براینکه کمیاب بودن داروها برای مردم قابل توجیه نیست، افزود: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز جدیت بیشتری برای وزارت بهداشت ایجاد کرده است تا آقایان نسبت به دغدغه‌های مردم و مشکل اصلی آنها که کمبود دارو است حساس‌تر باشند.

قربانی با اشاره به اینكه این کار گروه ویژه گزارشی را به کمیسیون ارائه خواهد کرد، افزود: در صورتی که وزارت بهداشت نسبت به حل مشکلات دارویی به خوبی عمل نکند شما شاهد برخورد مجلس با این وزارتخانه خواهید بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر