کد خبر: 82926 A

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد؛

بیش از 80 هزار نفر از خانواده‌های تحت حمایت تا پایان امسال به اردوهای کمیته امداد امام (ره) اعزام خواهند شد که از این تعداد 27 هزار و 980 دانش آموز و 12 هزار و 460 نفر نیز در قالب اردوهای خانوادگی و 3 هزار و 240 نفر تحت عنوان اردوهای دانشجویی هستند ضمن اینکه در بخش خدمات تربیتی اردوها و کانونها بیش از 50میلیارد ریال هزینه صورت گرفته است.

ایلنا: معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) از آمادگی20 اردوگاه این نهاد در سراسر کشور از اول تیرماه تا پایان شهریور ماه برای پذیرایی از خانواده‌های تحت حمایت این نهادخبر داد و گفت: در بخش خدمات تربیتی اردوها و کانون‌ها بیش از 50میلیارد ریال هزینه صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)،اکبر میرشکار با اشاره به ساماندهی برنامه‌های اوقات فراغت جوانان تحت حمایت این نهاد در سال "حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی" اظهار داشت: این برنامه‌ها با هدف تعمیق باورهای دینی و اعتقادی،آموزش و اصلاح سبک زندگی خانواده‌های تحت حمایت و آموزش مهارتهای زندگی و فنی و حرفه‌ای و ایجاد نشاط، شادابی و پویایی در نوجوانان و جوانان مورد حمایت با محوریت خانواده در دو بخش اردوها و برگزاری کانونهای فرهنگی دائم و موقت در تابستان امسال برگزار خواهد شد.

وی شعار امسال اردوهای این نهاد را "مودت، مهربانی،دیانت، بصیرت،مهارت،خودباوری، مقاومت و بالندگی " عنوان کرد و افزود: بیش از 80 هزار نفر از خانواده‌های تحت حمایت تا پایان امسال به اردوهای کمیته امداد امام (ره) اعزام خواهند شد که از این تعداد 27 هزار و 980 دانش آموز و 12 هزار و 460 نفر نیز در قالب اردوهای خانوادگی و 3 هزار و 240 نفر تحت عنوان اردوهای دانشجویی هستند ضمن اینکه در بخش خدمات تربیتی اردوها و کانونها بیش از 50میلیارد ریال هزینه صورت گرفته است.

میرشکار با اشاره به سومین سال از برگزاری اردوهای خانوادگی این نهاد،بیان داشت:این اردوها با نگاه خانواده محوری و با اصلاح سبک زندگی خانواده‌های تحت پوشش در هفت اردوگاه کشور این نهاد از جمله:اردوگاه الزهرا در استان البرز، اردوگاه امام حسن مجتبی(ع) در استان کرمانشاه،اردوگاه یادگاران امام(ره) در استان خراسان جنوبی،اردوگاه شهید رجایی در استان مازندران،اردوگاه پویندگان راه امام(ره) در استان بوشهر، اردوگاه شیخ انصاری در استان خوزستان و اردوگاه ثامن الحجج(ع) در استان چهارمحال و بختیاری در تابستان برگزار خواهد شد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به تخصصی شدن اردوهای کمیته امداد امام (ره) ادامه داد:نیازسنجی از دانش آموزان در زمینه فرهنگی،اعتقادی،اجتماعی و رفتاری توسط کارشناسان خبره صورت می‌گیرد که با توجه به نیاز مخاطبان، اردوهای انوار معرفت و پیروان فاطمی دسته بندی شده تا افراد متناسب با نیاز در همان اردوها حضور یابند.

وی از بهره مندی از 3هزار و 300 نفر از مربیان شناسایی شده همکاری بیش از 500نفر کادر مجرب از نیروهای آموزش و پرورش در برنامه های تابستانی این نهاد همزمان با هفته جوان خبر داد و افزود:برگزاری برنامه‌های هنری و ورزشی، بازدید از اماکن تاریخی و زیارتی و برگزاری مسابقات علمی و فرهنگی را از دیگر برنامه‌های این نهاد در اردوها دانست.

میرشکار با اشاره به دومین سال از برگزاری اردوها ویژه ایتام گفت: این اردوها با هدف اجرایی کردن پیوست فرهنگی اکرام در سه منطقه کشور از جمله:اردوگاه الزهرا کرج،شهید آوینی فشم و امام علی(ع) یزد برگزار می‌شود.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) از اعزام 5 هزار و 700 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد نیز به اردوی مشهد مقدس و بهره مندی آنان از برنامه‌های خاص این اردوها خبر داد و افزود: با جذب کمکهای مردمی و مساعدت خیران در سال گذشته توانستیم 26 هزار و 500 نفر از سالمندان تحت حمایت را که تا کنون به مشهد مقدس اعزام نشده بودند،به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام کنیم که امید است با کمک مردم نیکوکار بتوانیم نسبت به اعزام افراد تحت حمایت که تا کنون توفیق زیارت امام رضا(ع) را پیدا نکرده‌اند، اقدام کنیم.

عضو شورای معاونان کمیته امداد امام(ره) در بخش دیگری از سخنان خود به به تعداد 102 کانون فرهنگی دائم این نهاد اشاره کرد و گفت: تعداد 22 هزار عضو فعال در این کانونها حضور دارند که هر یک از آنان از 150 ساعت آموزش در زمینه مسائل اعتقادی،فنی و حرفه ای و ورزشی و هنری و متناسب با نیازشان بهره مند می شوند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) محوریت برنامه های این نهاد در کانونها را بهره مندی از مفاهیم قرآنی در جهت اصلاح سبک زندگی خانواده‌ها دانست و خاطر نشان کرد: کانونهای فرهنگی این نهاد به عنوان ایستگاههای توانمندی برای افراد تحت حمایت با نگاه خانواده محوری محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد:در تابستان امسال 120 هزار متون آموزشی ویژه با عنوان سبک زندگی موفق دینی طراحی،تدوین و چاپ شده است تا دانش آموزان با حضور در کانونهای دائم و موقت این نهاد از این متون بهره مند شوند.

میرشکار از برپایی نمایشگاههای حجمی و تصویری با موضوع سبک زندگی و همچنین از برگزاری جشنواره‌های قرآنی،هنری و ورزشی با حضور 30 هزار نفر از نوجوانان و جوانان در پایان برنامه های تابستانی امسال در هفته پایانی شهریور ماه امسال خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر