کد خبر: 7993 A

معاونت پیش گیری سازمان دامپزشکی کشور:

تاکنون طرح واکسیناسیون دام‌ها و طیور ۱۰ میلیارد ریال برای کشور هزینه داشته و مقابله با این بیماری در اولویت اول بیماری‌های واگیر دار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است.

ایلنا - کرج: در حال حاضر با توجه به اعلام آمادگی انستیتو پاستور برای تولید واکسن در حجم انبوه، تفاهم نامه‌ای مابین سازمان دامپزشکی و محیط زیست منعقد شده است.

معاونت پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در همایش روز جهانی هاری طی نشست خبری با خبرنگاران در کرج، گفت: سالانه ۴۰۰ هزار دوز واکسن هاری جهت مقابله و پیش گیری از بیماری هاری در کشور استفاده می‌شود.

محسن مشکات افزود: در سال‌های گذشته سالانه ۳۵۰ هزار دوز واکسن هاری از خارج کشور وارد می‌شد، این در حالی است که ۵۰ هزار واکسن در انستیتو پاستور ایران تولید می‌شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اعلام آمادگی انستیتو پاستور برای تولید واکسن در حجم انبوه، تفاهم نامه‌ای مابین سازمان دامپزشکی و محیط زیست منعقد شده است.

به گفته مشکات کلیه واکسن‌ها جهت مقابله با بیماری هاری در سطح کشور، توسط انستیتو پاستور تولید می‌شود.

وی ادامه داد: تولید واکسن خوراکی جهت واکسیناسیون حیات وحش با توجه به مشکلات واکسیناسیون دام‌ها و طیور در روستا‌ها، در حال اجرا است.

مشکات در پایان گفت: تاکنون طرح واکسیناسیون دام‌ها و طیور ۱۰ میلیارد ریال برای کشور هزینه داشته است و مقابله با این بیماری در اولویت اول بیماری‌های واگیر دار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر