کد خبر: 71 A

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درگفت‌وگو با ایلنا:

من مطمئن هستم تاثیرگذاری حضور مقام معظم رهبری درمناطق زلزله زده از هزاران هزار میلیارد تومان بیشتر است/ چادر در اختیار تمامی زلزله زدگان قرار گرفته و همه اسکان یافته‌اند و همچنین غذا و دیگر احتیاجات آن‌ها تامین شده است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با حضور مقام معظم رهبری درمناطق زلزله زده ارائه خدمات دستگاه‌های اجرایی ارتقا پیدا خواهد کرد و مردم این موضوع را لمس خواهند کرد.

مرتضی اکبرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد آخرین وضعیت زلزله زدگان گفت: چادر در اختیار تمامی زلزله زدگان قرار گرفته است و همه آن‌ها اسکان یافته‌اند و همچنین غذا و دیگر احتیاجات آن‌ها تامین شده است و هم اکنون هم مراقب هستیم که دچار بیماری نشوند.

وی یکی از مشکلاتی که در مناطق زلزله زده وجود داشت که اکنون حل شده است را مساله سرویس‌های بهداشتی دانست و افزود: روزگذشته حدود ۲۰۰ سرویس بهداشتی به مناطق زلزله زده ارسال شده است و به تدریج همه احتیاجات مناطق زلزله زده رفع خواهد شد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران همچنین از سامان دادن دام‌ها در مناطق زلزله زده خبر داد و افزود: دستگاه‌های متولی با کشیدن داربست‌هایی دام‌های هر یک از زلزله زدگان را درمحوطه‌هایی محصور کرده‌اند تا خدایی نکرده مشکلی پیدا نشود و گرگ‌ها به آن‌ها حمله نکنند.

اکبرپور در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود به دلیل وجود اجساد احشام احتمال بروز بیماری‌های عفونی وجوددارد، افزود: کارگروهی از سوی دامپزشکی تشكیل شده است كه از سه روز گذشته هر کجا که اجسام تلف شده باشد را منهدم می‌کنند، بنابراین دراین زمینه مشکلی وجوددارد.

وی با اشاره به اینکه از نظر بهداشت محیط، کار‌ها به خوبی در حال انجام است، تصریح کرد: در ۱۵ روز اول وقوع بحران خیلی نباید خرده گرفت اما بعد ازگذشت این مدت اگر کم و کاستی باشد، آن وقت کم کاری صورت گرفته است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران در ادامه حضور مقام معظم رهبری در مناطق زلزله زده را رحمت و آرامش بخش بازماندگان حادثه دانست و افزود: با حضور مقام معظم رهبری در این مناطق به طور حتم زلزله زدگان آرامش خاصی خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: من مطمئن هستم تاثیرگذاری حضور مقام معظم رهبری درمناطق زلزله زده از هزاران هزار میلیارد تومان کمک مالی بیشتر است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر