کد خبر: 70930 A

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور درگفت‌وگو با ایلنا:

به دلیل پس لرزه های زیادی که رخ داده است منازلی که در اولین زلزله زیاد خسارت ندیده بودند و امید به بازسازی آنها وجود داشت متاسفانه مجددا دچار آسیب شده اند.

ایلنا: معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور با‌ اشاره به آخرین وضعیت مصدومان زلزله بوشهر، گفت: حدود 46 نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند و متاسفانه حدود 8 نفر قطع نخاع شده اند كه همه تحت درمان هستند.

مرتضی اکبرپور در گفت‌وگو با ایلنا با اعلام این مطلب، اظهار كرد:‌ مسئولان محلی فعالانه در منطقه زلزله زده حضور دارند و دستگاه‌های اجرایی نیز به خوبی اقدامات لازم را انجام می‌دهند و تاکنون مشکل خاصی به ما گزارش نشده است.

وی در پاسخ به این سوال كه چه تعداد واحد مسكونی تخریب شده است، افزود: به دلیل پس لرزه های زیادی که رخ داده است منازلی که در اولین زلزله زیاد خسارت ندیده بودند و امید به بازسازی آنها وجود داشت متاسفانه مجددا دچار آسیب شده اند ازهمین رو آمار دقیقی در این زمینه هنوز اعلام نشده است.

اکبرپور همچنین در مورد بازسازی واحد های مسکونی تخریب شده گفت: به دلیل گرم بودن هوا درآن مناطق و همچنین به دلیل سیلاب هایی که در شنبه، کاکی و خرنوج رخ داد عملیات ساخت و ساز و بازسازی واحد های مسکونی به تعویق افتاده است، اما با این وجود آوار برداری در مناطق مرتب در حال انجام است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور، افزود: به خاطر آب گرفتگی حتی مجبور شدیم چادرها را جا به جا کنیم و حتی چادرهای جدید در اختیار مردم بگذاریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر