کد خبر: 53468 A

سرپرست وزارت رفاه:

در جلسه‌ای که با سازمان تامین اجتماعی و سازمان سلامت برگزار می‌شود قرار است در مورد تعیین تعرفه‌های سال آتی با مشرکت شورای عالی بیمه مذاکراتی انجام شود.

ایلنا: سرپرست وزارت رفاه گفت: اکنون در مراحل مقدماتی تعیین حقوق سال بعد كارگران هستیم که این بررسی‌ها با توجه به نظر تشکل‌های کارگری، کارگران دنبال می‌شود و مبنای اصلی ما معیشت کارگران، هزینه تولید و مقتضات جامعه است که تا هفته آخر اسفند حداقل حقوق کارگران در سال آتی اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسدالله عباسی در اولین همایش ملی توانمندی و سلامت سالمندان در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه ارتقا سلامت در جامعه باعث افزایش جمعیت سالمندان در کشور شده است و سازمان بهزیستی به عنوان متولی اصلی سالمندان موظف است تا با همکاری سایر دستگاه‌ها دوران سالمندی سالمندان را تامین کند که بخشی از این وظایف برعهده وزارت بهداشت، وزارت رفاه و تامین اجتماعی است.

سرپرست رفاه ادامه داد: باید با یک برنامه ریزی دقیق زیر ساخت‌های لازم را پیشگیری از عوارض پیری در سالمندان کاهش دهیم و با حمایت‌های مالی و همچنین بیمه که در صندوق بازنشستگی خوشبختانه اقدمات خوبی صورت گرفته است، دوران سالمندی این افراد را بهبود بخشیده‌ایم.

وی با بیان اینکه بازنشستگی یک فرد به معنای قطع ارتباط‌های اجتماعی و شغلی با این شخص نیست افزود: ما موظف هستیم تا دوران بازنشستگی را که دوران استراحت و طراوت افراد پس از ۳۰ سال خدمت به جامعه است را فراهم کنیم و این فکر را که دوران بازنشستگی به معنای انزوا و دوری از اجتماع است را از اذهان عمومی پاک کنیم.

عباسی درباره حداقل حقوق سال ۹۲ کارمندان و کارگران افزود: اکنون در مراحل مقدماتی تعیین حقوق هستیم که این بررسی‌ها با توجه به نظر تشکل‌های کارگری، دنبال می‌شود و مبنای اصلی ما معیشت کارگران، هزینه تولید و مقتضات جامعه است که تا هفته آخر اسفند حداقل حقوق کارگران در سال آتی اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: اظهارنظرهایی درباره تعیین حقوق کارگران شده است که این اظهارنظر‌ها نمی‌تواند مبنای اصلی برای تعیین حقوق باشد بلکه ما بر مبنای آمار نظرات تشکل‌ها و جمع بندی نظرات کارگران این حقوق را تعیین می‌کنیم.

سرپرست وزارت رفاه ضمن اشاره به افزایش جمعیت سالمندان کشور تصریح کرد: باید زیرساخت‌های مناسبی برای تامین زندگی سالمندان و توانبخشی این قشر مهم فراهم شود و همچنین در برنامه توسعه آینده به این قشر توجه ویژه‌ای شود که اکنون در شورای عالی سالمندان بررسی‌هایی صورت گرفته است تا خدمات بهتری به سالمندان ارائه شود.

وی درباره پرداخت حقوق و عیدی بازنشستگان افزود: طی جلسه‌ای که با سازمان تامین اجتماعی داشته‌ایم بنا شد تا این مبالغ به صورت تدریجی پرداخت شود و تاکنون هیچ مشکلی در این زمینه نداشته‌ایم و با اطمینان کامل می‌توان گفت که حقوق و عیدی بازنشستگان و حقوق بازنشستگان کشوری تا پایان اسفند پرداخت می‌شود.

عباسی درباره بیمه "نی بران شوشتری" خاطرنشان کرد: مشکل اصلی این کارگران مربوط به وزارت صنعت و معدن و سازمان تامین اجتماعی می‌شود که پس از وقفه‌ای که در حقوق و بیمه آن‌ها پیش آمده بود، طی دستور ریاست جمهوری پرداخت مطالبات این افراد در دستور کار قرار گرفته است ولی زمان دقیق آن باید از سوی تامین اجتماعی اعلام شود.

وی درباره تعرفه‌های درمانی سال آتی و پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی این تعرفه‌ها از سوی وزارت بهداشت گفت: در جلسه‌ای که با سازمان تامین اجتماعی و سازمان سلامت برگزار می‌شود قرار است در مورد تعیین تعرفه‌های سال آتی با مشرکت شورای عالی بیمه مذاکراتی انجام شود.

عباسی ادامه داد: در تعیین تعرفه‌ها باید تمامی پارامتر‌ها در نظر گرفته شوند و با توجه به شرایط واقعی و جمع بندی نظرهای مردم و مسئولان تعرفه مناسب تعیین شود.

وزارت تعاون حقوق کارگران تعرفه بیمه همایش ملی سالمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر