کد خبر: 53420 A

عسگراولادی در جمع نخبگان کمیته امداد:

باید سازمان‌ها و نهاد‌ها از کمیته امداد امام خمینی عبرت بگیرند که از زیر صفر شروع کرد و امروز گستردگی این نهاد را به خوبی مشاهده می‌کنیم.

ایلنا: دبیر‌کل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: برنامه‌ای که دیشب به طور زنده در صدا و سیما پخش شد درس عبرتی برای رئیس قوه مجریه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حبیب لله عسگراولادی در جمع نخبگان و برگزیدگان علمی و فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد خمینی (ره) گفت: من در خانه مردم سوره مریم را قرائت کردم، چراکه خداوند در این سوره می‌فرماید که مسئولین باید پناه برند به پروردگار مردم و فرمانبرداری کنند از رب مردم و پناه برند از شر وسواس که در سینه‌های مردم در برخی مواقع وسوسه‌ای را ایجاد می‌کند.

وی در ادامه با تشکر از صدا و سیما به دلیل پخش درگیری صحنه امام با بنی صدر که شب گذشته از صدا وسیما به طور زنده پخش شد، گفت: این صحنه‌ها بسیار واقعی و برای مسئولان ما به خصوص قوه مجریه بسیار عبرت انگیز بود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که من در خود مجلس اول حضور داشتم و این صحنه‌ها را از نزدیک مشاهده کرده بودم، گفت: این صحنه‌ها صحنه‌های واقعی بود که از صدا و سیما پخش شد. لاریجانی در زمان مسوولیت خود در صدا و سیما این نهاد را به عنوان دانشگاه اسلامی به همگان معرفی کرد و دیشب نیز مجریان روشنفکر با توجه به شرایط زمان حاضر توانست صحنه‌های عبرت انگیز را در این راستا برای مردم پخش کنند.

وی افزود: صدا و سیما توانست رنج‌هایی که امام در آن زمان می‌کشیدند امروز و با توجه به شرایط کنونی به درستی منعکس کنند و نشان دادند که ولی امر مسلمین می‌بایست پدرانه مراقب اوضاع باشد و از افراط و تفریط‌هایی که در کشور ایجاد می‌شود جلوگیری کند.

وی همچنین از مقام معظم رهبری در رابطه با مواضع حکیمانه‌ای که در شرایط کنونی آن را اجرا می‌کنند سپاسگذاری کرد و گفت: زمانی که امام خمینی فرمان نهاد امدادگر و مددجویان را برای کمک به مردم صادر کرد تنها چند کیسه‌ دوزاری به ما داد و بعد از آن ما را دعا کرد که انشاالله برکات خداوند دنباله راه شما باشد.

وی گفت: من می‌خواهم بگویم که این کمیته با مشتی پول و دعای امام، امروز برای تامین لباس شب عید مددجویان خود بیش از هزاران میلیارد که از کمک مردم جمع آوری شده را در اختیار دارد.

وی خطاب به دیگر نهاد‌ها و سازمان‌ها بیان کرد: باید سازمان‌ها و نهاد‌ها از کمیته امداد امام خمینی عبرت بگیرند که از زیر صفر شروع کرد و امروز گستردگی این نهاد را به خوبی مشاهده می‌کنیم.

عسگر اولادی در ادامه ضمن درخواست از رئیس خانه ملت گفت: ۸۵ درصد افراد تحت پوشش کمیته امداد خانه دار هستند و ما به دنبال این هستیم که بتوانیم ۱۵ درصد بقیه را نیز از بودجه امسال خانه دار کنیم و این امر نیاز دارد که مجلس و دولت در بودجه ردیفی را برای خانه دار شدن ۱۵ درصد بقیه در نظر بگیرند و ظرف دو سه سال این بودجه را در اختیار کمیته امداد قرار دهند.

وی افزود: کمیته امداد بعد از ۳۵ سال افتخار دارد که توانسته تمامی افراد تحت پوشش خود را مسکن دار کند.

عسگراولادی گفت: از مجلس تشکر می‌کنم که برای پیشرفت کمیته امداد در دو سه ماه اخیر قدم‌های مثبتی برای محرومیت زدایی برداشته و دولت نیز مصوبه‌های مجلس را تایید می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر