کد خبر: 49648 A

امامی‌رضوی:

تعرفه‌ها حداکثر تا دو هفته آینده تصویب و از سوی دولت ابلاغ می‌شود/ با وجود حواشی که مطرح شده بود، جامعه پزشکی بسیار خوب در انتخابات شرکت کردند/ نتیجه انتخابات نظام پزشکی نیز سیاسی نیست و صنفی است.

ایلنا: رییس هیات مرکزی اجرایی ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی گفت: انتخابات نظام پزشکی را چندان در نظام سیاسی کشور تاثیرگذار نمی‌بینم، مگر آنکه افرادی بخواهند آن را به این سمت بکشانند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید حسن امامی رضوی در ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در جمع خبرنگاران گفت: جامعه پزشکی به سازمان خود به عنوان سازمانی مهم نگاه می‌کند و وظایف خود را به نحو احسن در قبال سازمانشان انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه مشارکت جامعه پزشکی در انتخابات را مشارکت خوبی می‌دانیم، گفت: لازم است سازمان نظام پزشکی، مشارکت جامعه پزشکی در تصمیم‌سازی‌های خود را بیش از پیش مد نظر قرار دهد.

رییس هیات مرکزی اجرایی ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی ادامه داد: لازم است جامعه پزشکی افرادی را در این دوره انتخاب کنند که بیشتر به فکر مردم باشند و مشکلات مردم را حل کنند.

امامی رضوی سازمان نظام پزشکی را بزرگ‌ترین نهاد صنفی کشور خواند و گفت: شاید این سازمان در میان سایر سازمان‌های صنفی تاثیر بیشتری در زندگی مردم داشته باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری افزود: انتخابات نظام پزشکی را چندان در نظام سیاسی کشور تاثیرگذار نمی‌بینم، مگر آنکه افرادی بخواهند آن را به این سمت بکشانند. با وجود حواشی که مطرح شده بود، جامعه پزشکی بسیار خوب در انتخابات شرکت کردند. نتیجه انتخابات نظام پزشکی نیز سیاسی نیست و صنفی است.

وی همچنین گفت: شمارش آرای ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی بلافاصله پس از پایان مدت زمان انتخابات، اعلام می‌شود.

امامی رضوی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تعرفه‌های تشخیصی درمانی سال جاری نیز گفت: تعرفه‌ها حداکثر تا دو هفته آینده تصویب و از سوی دولت ابلاغ می‌شود. با توجه به وضعیت موجود، تصویب تعرفه‌ها به گونه‌ای نخواهد بود که فشار بیشتری به مردم تحمیل شود، البته باید هزینه‌های بخش سلامت نیز در تعرفه‌ها لحاظ شود.

وی همچنین در مورد آمار ۱۰ هزار نفری ثبت نشدن نام پزشکان در سازمان نظام پزشکی نیز گفت: این گفته صحت ندارد و من این آمار را باور نمی‌کنم و فکر نمی‌کنم تعداد فارغ‌التحصیلان پزشکی که نامی از آن‌ها در سازمان نظام پزشکی وجود ندارد و شماره نظام پزشکی ندارند به هزار نفر هم برسد.

به گفته امامی رضوی درخواست رئیس جمهور برای بررسی مجدد صلاحیت نامزدها قانونی بوده و هیئت نظارت بر انتخابات این درخواست را در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ کرده است و انتخابات در مسیری کاملا قانونی انجام می‌شود و نتایج نهایی آن حداکثر تا روز یکشنبه اعلام می‌شود.

انتخابات نظام پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر