کد خبر: 40966 A

برای مسواک زدن دندان، این کار را از قسمت عقب یک سمت دهان شروع کرده و به ترتیب در تمام سطوح داخلی، خارجی و جونده ادامه دهید.

ایلنا: با توجه به جمع شدن خرده‌های مواد غذایی و میکروب‌ها روی زبان، باید هر چند روز یک بار روی زبان را با مسواک تمیز کرد.

به گزارش ایلنا، دندانپزشک متخصص عصب کشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: برای مسواک زدن زبان، مسواک را در عقب زبان قرار داده و به سمت جلو بکشید.

محمدعلی یوسفی با بیان اینکه پس از مسواک زدن زبان و دندان‌ها، دهان را چندین بار با آب بشوئید، اضافه کرد: مسواک زدن زبان، نقش مهمی در کاهش بوی بد دهان دارد.

این دندانپزشک متخصص، در مورد مسواک زدن دندان‌ها نیز، اظهار کرد: برای مسواک زدن دندان، این کار را از قسمت عقب یک سمت دهان شروع کرده و به ترتیب در تمام سطوح داخلی، خارجی و جونده ادامه دهید.

یوسفی عنوان کرد: در روش صحیح مسواک زدن، موهای مسواک، نسبت به محور طولی دندان، در زاویه ۴۵ درجه‌ای و در محل اتصال لثه و دندان، قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: پس از مسواک زدن، آن را خوب شسته و به دلیل امکان رشد میکروب در هوای مرطوب، هیچگاه مسواک خیس را در جعبه سربسته قرار ندهید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر