کد خبر: 32357 A

بروز نازکی و یا تنگی شبکیه چشم در افراد مبتلا به‌ام اس که در دوره عود این بیماری قرار دارند تا ۴۲ درصد سریع‌تر از افراد دیگر مبتلا به‌ام اس که در دوره بهبود این بیماری هستند، صورت می‌گیرد.

ایلنا: بهره‌گیری از اسکن چشم OCT‌ در چشم‌ها علائم اولیه بیماری‌ام اس را شناسایی می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از وب‌دا، نتایج یک تحقیق توسط پزشکان مرکز جان هاپکینز در گروهی از افراد مبتلا به‌ام اس نشان داد ارزیابی نازک شدن لایه‌ای از شبکیه چشم به وسیله اسکن OCT‌ می‌تواند شاخصی برای چگونگی سرعت پیشرفت این بیماری در افراد مبتلا باشد.

براساس این گزارش محققان افزودند: بروز نازکی و یا تنگی شبکیه چشم در افراد مبتلا به‌ام اس که در دوره عود این بیماری قرار دارند تا ۴۲ درصد سریع‌تر از افراد دیگر مبتلا به‌ام اس که در دوره بهبود این بیماری هستند، صورت می‌گیرد.

نتایج حاصل از این گزارش ضمن بیان اینکه اسکن چشم با روش OCT‌ ضخامت لایه پشتی چشم را اندازه‌گیری می‌کند، افزود: این اسکن می‌تواند روشی برای تشخیص علائم ابتدایی بیماری‌ام اس باشد و نسبت به اسکن‌های مغزی، برتری خاصی داشته باشد چرا که مشخص نیست اسکن‌های مغزی چه زمانی و چه مدت پس از ابتلا به بیماری‌ام اس علائم این بیماری را در تصاویر نشان می‌دهند.

به گفته محققان، درمان‌های زیادی برای کاهش سرعت پیشرفت‌ام اس در حال توسعه هستند که در این میان تست نازک شدن شبکیه چشم همچنین می‌تواند در ارزیابی اینکه روش‌های درمانی تا چه اندازه مؤثرند مفید باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر