کد خبر: 3185 A

این پایگاه‌ها با هدف ایجاد ارتباط نزدیک با بهره برداران بخش کشاورزی در مناطق زلزله زده استان، این امر توسط سازمان جهاد کشاورزی در شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان ایجاد شده‌اند.

اهر - ایلنا: مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از استقرار پایگاه های هماهنگی ترویج و مشاوره معیشتی این مدیریت در مناطق زلزله زده استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، علی رخ افروز صبح امروز در بازدید از مناطق زلزله زده استان گفت: با توجه به اهمیت و لزوم فعالیت‌های آموزشی، ترویجی و مشاوره ای با هدف ایجاد ارتباط نزدیک با بهره برداران بخش کشاورزی در مناطق زلزله زده استان، این امر توسط سازمان جهاد کشاورزی در شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان تحقق پذیرفته است.

وی افزود: برقراری ارتباط مستمر و موثر و ارائه مشاوره های فنی به کشاورزان آسیب دیده از وقوع زلزله از طریق سازماندهی بهره برداران، شوراهای اسلامی و مددکاران ترویجی اقدام خواهد شد.

رخ افروز با اشاره به برآورد نیازهای آموزشی و ترویجی کشاورزان در مناطق زلزله زده استان گفت: اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی به صورت انفرادی و یا گروهی برای زنان و مردان روستاهای آسیب دیده از زلزله، جمع بندی مشکلات و نیازهای بهره برداران بخش‌های کشاورزی منطقه و انتقال آن به واحدهای اجرایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اجرای برنامه های آموزشی ویژه زنان با هماهنگی کارشناس مسئول زنان روستایی این مدیریت، از جمله دلایل استقرار این پایگاه‌ها در شهرستان‌های مذکور بوده و تلاش برای اجرای دقیق اهداف تعریف شده تداوم خواهد داشت و در این طرح از خدمات نیروهای سرباز سازندگی در این پایگاه‌ها استفاده کامل خواهد شد.

وی تلاش برای کاهش اثرات روانی وقوع زمین لرزه در بهره برداران بخش کشاورزی و کمک به آنان برای بازیابی سریع شرایط بازگشت به زندگی عادی را از دیگر اهداف اجرای این طرح ذکر کرد و افزود: استقرار پایگاه های هماهنگی ترویج و مشاوره معیشتی می‌تواند با مشاوره های گروهی و انفرادی بار روانی آسیب‌های پیش آمده را در حد چشمگیری کاهش دهد و امید به زندگی را در آنان بالا ببرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر