کد خبر: 26392 A

سومین جشنواره ونمایشگاه دنیای تغذیه وسلامت خانواده از ۲۴ لغایت ۲۷ بهمن سالجاری در مرکز نمایشگاههای کانون برگزار خواهد شد.

ایلنا: عضو کارگروه تغذیه جشنواره دنیای تغذیه وسلامت خانواده اظهار داشت: امروزه شاهد تغییرات گسترده‌ای در درک نقش غذا‌ها در ارتقاء سلامت انسان‌ها هستیم.

وی گفت: چگونگی تغذیه در سلامت و تندرستی انسان به گونه‌ای تاثیرگذار و غیر قابل انکاراست. تغذیه‌ای که بر اساس اصول علمی و با در نظر گرفتن تمامی احتیاجات بدن ما تنظیم شده باشد، سلامت انسان را تامین و قوای دفاعی بدن را به صورت اساسی و قابل ملاحظه افزایش خواهد داد. و اگر خلاف این امر واقع شود اثرات بد این عمل در تمامی اعضاء و دستگاههای بدن منعکس می‌شود و باعث از دست رفتن قوای جسمی و روحی در انسان تحت هر شرایطی می‌شود.

مهسا ایمان‌نژاد گفت: امروزه غذا باید امنیت داشته باشد چرا که ایمنی غذا موجب افزایش لذت از مصرف آن می‌شود؛ در گذشته افراد به دنبال غذایی بودند که علاوه بر سیر کردن، ایمنی غذایی داشته باشد که باعث می‌شود از مصرف غذا لذت ببرند. امروزه خواسته افراد بیشتر شده و به دنبال غذایی هستند که علاوه برداشتن شرط قبلی یعنی امنیت غذایی و لذت بردن از غذا دارای ارزش بیشتری باشد و در ارتقاء سلامت افراد مؤثر باشد و افراد را در برابر بیماری‌ها محافظت ‌کند که به عنوان عاملی پیشگیری کننده است.

وی بیان داشت: خانواده‌ها بعنوان یک تشکل اجتماعی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در بهبود روند روبه رشد سلامت جامعه ایفا نماید و در این میان همکاری سازمان‌های دست اندرکار و تولیدکنندگان محصولات غذایی پر رنگ‌تر دیده می‌شود تا با کمک هم بتوانند جامعه را در بالا‌ترین سطح سلامت مدیریت نمایند.

عضو کارگروه تغذیه جشنواره دنیای تغذیه وسلامت خانواده افزود: برگزاری جشنواره‌هایی در این حوزه نیز می‌تواند بعنوان یک موکد در ترویج مصرف فرآورده‌های غذایی سالم در جامعه ایفای نقش نماید.

سومین جشنواره ونمایشگاه دنیای تغذیه وسلامت خانواده از ۲۴ لغایت ۲۷ بهمن سالجاری در مرکز نمایشگاههای کانون برگزار خواهد شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۴ -۷۷۵۱۵۵۷۰ تماس حاصل کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر