کد خبر: 23069 A

مرکز اورژانس کشور خبر داد:

۱۳۱ حادثه ویژه رخ داده طی هفته گذشته منجر به اعزام ۲۱۲ آمبولانس و بیش از ۴۰۰ تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی به محل حوادث شد.

ایلنا: مرکز هدایت عملیات بحران اورژانس کشور اعلام کرد حوادث وی‍ژه پرتلفات در هفته گذشته ۴۹۶ مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش ایلنا، مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور اعلام کرد، ۱۳۱ حادثه ویژه رخ داده طی هفته گذشته منجر به اعزام ۲۱۲ آمبولانس و بیش از ۴۰۰ تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی به محل حوادث شد.

براساس این گزارش، نیروهای امدادی اورژانس ۱۱۵ پس از ارائه خدمات پزشکی به مصدومان، ۴۹۶ نفر را برای دریافت مراقبت‌های تخصصی بیشتر به مراکز درمانی منتقل کردند.

برپایه این گزارش، مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور به هموطنان توصیه کرد: در صورت بروز تصادفاتی که منجر به آسیب‌های انسانی شده است با شمارهٔ اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید. در صورت تماس با شماره ۱۱۵، برای کمک به مصدوم یا بیمار شرح حال اولیه را به کار‌شناس مربوطه ارائه کنند.

این مرکز خاطرنشان کرده است: نشانی صحیح و دقیق، مسیر اورژانس ۱۱۵ را کوتاه می‌کند. همچنین برای کاهش زمان حضور کار‌شناسان اورژانس ۱۱۵ بر بالین بیمار، در اعلام نشانی محل حادثه یا منزل از علایم واضح و نشانه‌های مشخص در مسیر استفاده کنید (مانند مسجد، چهارراه تابلو بزرگ مغازه‌ها یا ادارات).

مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور در ادامه تاکید کرد: در صحنه حادثه حتی المقدور مصدوم را جابجا نکنید مگر در صورت وجود خطر جدی و تهدید کننده مثل انفجار یا سقوط.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر