کد خبر: 21332 A

مدیرکل نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت:

رای رقابت با کشورهای دیگر باید استانداردهای بین المللی در این خصوص در کشور و اعتباربخشی ملی پیاده شود. در بیمارستان‌ها شفاف سازی کلیه خدمات از جمله تعرفه‌ها کار اساسی است که باید انجام شود.

ایلنا: مدیرکل نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قیمت تعرفه‌های درمانی بیماران خارجی روی سایت بیمارستان‌های پذیرنده آن‌ها قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، سید سجاد رضوی گفت: استقرار گردشگری سلامت به طور جدی دو سال است در وزارت بهداشت پیگیری می‌شود زیرا ظرفیت بالایی برای این کار در کشور وجود دارد.

وی افزود: آیین نامه‌های این کار به بیمارستان‌ها ابلاغ شده است. مهم‌ترین بحث در این خصوص بحث رقابت است، کمیته گردشگری در وزارت بهداشت تشکیل شده و تعرفه‌های سایر کشور‌ها را رصد کرده‌ایم.

وی ادامه داد: برای رقابت با کشورهای دیگر باید استانداردهای بین المللی در این خصوص در کشور و اعتباربخشی ملی پیاده شود. در بیمارستان‌ها شفاف سازی کلیه خدمات از جمله تعرفه‌ها کار اساسی است که باید انجام شود.

رضوی اظهار داشت: تعرفه سایر کشور‌ها در خصوص توریسم درمانی را گرفته‌ایم تا رقابت ایجاد کنیم، این رقابت خودش قیمت را متعادل می‌کند و بیمارستان‌های ما باید تعرفه مشخصی به بیماران بدهند و بایستی برای جذب توریسم درمانی نسبت به سایر کشور‌ها از تعرفه کمتری بهره ببریم.

وی ادامه داد: از بیمارستان‌ها خواسته‌ایم که سایت داشته باشند و در سایت قمیت قرار بدهند تا گردشگر بتواند انتخاب کند. خوشبختانه خدمات و تعرفه‌های ما قابل رقابت با سایر کشورهاست، زیرا رضایتمندی برای توریسم درمانی مهم است تا شاهد جذب بیمار خارجی باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر